ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تحلیل ارز های دیجیتال 14 مرداد

ریکاوری قوی بیت کوین و آلت کوین ها از افت آخر هفته نشان می دهد معامله گران در هر افت به شدت خریدار هستند.

دوم آگوست ارزش کل بازار ارز دیجیتال از حدود ۳۵۹ میلیارد دلار تا ۳۱۰ میلیارد دلار افت کرد. این دقیقا در همان دقایقی رخ داد که قیمت بیت کوین به بالای ۱۲۰۰۰ دلار رسید. چنین تغییرات ناگهانی معمولا باعث می شود خریداران تا زمان به ثبات رسیدن بازار خارج از گود صبر کنند اما این بار این اتفاق رخ نداده است.

خریداران به شدت در هر افت قیمت خرید می کنند و این باعث ریکاوری سریع می شود که این خود نشانگر انتظار معامله گران برای ادامه روند صعودی در چند روز آینده می باشد.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در دوم آگوست از زیر سطح ۱۲۳۰۴.۳۷ دلار دچار اصلاح شد و به کف روزانه ۱۰۵۲۵ دلار رسید که خروج از الگوی سر و شانه معکوس را تکمیل کرد.

چارت بیت کوین دلار روزانه

چارت بیت کوین دلار روزانه – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

خریداران در کف های قیمتی خرید انجام می دادند که این نشانه مثبتی از حس بازار نسبت به روند صعودی است. اگر این حس ضعیف می بود تریدرها در قیمت ۱۰۵۰۰ دلار وارد نمی شدند.

به دلیل سقوط در دوم آگوست اندیکاتور RSI از محدوده اشباع خرید خود خارج شد.

خریداران باز هم برای بالا بردن جفت بیت کوین/ دلار از مقاومت ۱۲۱۱۳.۵۰ تلاش خواهند کرد. در صورتی که آنها موفق شوند، روند صعودی با هدف ۱۳۰۰۰ و پس از آن ۱۴۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود.

این فرض در صورتی این جفت از سطح فعلی پایین تر بیاید و حمایت ۱۰۴۰۰ را بشکند اعتبار خود را از دست خواهد داد.

همچنین بخوانید |  تحلیل بیت کوین

تحلیل اتریوم

رالی قوی اتر RSI را به سطح ۸۸ رساند که قبلا هم در این سطح موجب اصلاح می شد. این دفعه هم بزرگترین آلت کوین در دوم آگوست افت را تجربه کرد اما عمر اصلاح آن کوتاه بود.

چارت اتریوم دلار روزانه

چارت اتریوم دلار روزانه – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

اگرچه جفت اتر/ دلار به زیر ۳۲۸.۵۰۷ دلار افت کرد/ف خریداران در سطوح پایین قیمتی خرید شدیدی را صورت دادند که به قیمت بسته شدن ۳۷۲.۶ دلار منجر شد. این نشان می ده حتی پس از رالی شارپ چند روز گذشته، خریداران بازهم انتظار ادامه روند صعودی تا ۴۸۰ دلار را دارند.

هر دو میانگین متحرک شیب رو به بالا دارند و RSI در محدوده اشباع خرید قرار گرفته که نشان دهنده قدرت خریداران است.

شکست به زیر ۳۶۶ دلار اولین علامت ضعف خواهد بود. چنین حرکتی احتمال پولبک به EMA 20 روزه (۳۱۱ دلار) را افزایش خواهد داد. شکست به زیر این حمایت می تواند نشانگر تغییر روند باشد.

همچنین بخوانید |  تحلیل اتریوم

تحلیل ریپل

ریپل در دوم آگوست یک کندل دوجی تشکیل داده که نشان دهنده تردید در میان خریداران و فروشندگان است. در یک روز پر از نوسان قیمت این آلت کوین قله روزانه ۰.۳۲۶۱۱۳ و کف روزانه ۰.۲۵۰۴۱ دلار را لمس کرد.

چارت ریپل دلار روزانه

چارت ریپل دلار روزانه – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

در حال حاضر خریداران در تلاش برای ادامه حرکت صعودی هستند که نکته مثبتی است. این نشان می دهد خریداران درباره دیروز که یک روز پر از نوسان بود نگرانی ندارند و به شدت در حال خرید می باشند.

با این وجود، RSI وارد منطقه عمیق اشباع خرید شده است که احتمال یک اصلاح جزئی یا پولبک از مقاومت بالایی ۰.۳۴۶۷۲۷ دلار را افزایش می دهد. بنابراین، بالاتر رفتن قیمت از سطح فعلی ریسکی خواهد بود. شکست به زیر ۰.۲۸۴۵۸۴ نشانگر ضعف خواهد بود و می تواند به اصلاح عمیق تری منجر گردد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت تا بالاتر از ۰.۳۴۶۷۲۷ برسد، روند صعودی تا ۰.۴۰ دلار احتمالا ادامه خواهد یافت.

همچنین بخوانید |  تحلیل آلت کوین ها

تحلیل بیت کوین کش

بیت کوین کش که به سمت هدف ۳۶۰ دلار در حرکت بود از ۳۳۷.۹ دلار پایین آمد و تا کف روزانه ۲۴۵ دلار هم افت داشت. با این حال، تنها نکته مثبت آن این بود که قیمت از کف روزانه ریکاوری شده و قیمت ایت آلت کوین در ۲۳.۷۸ دلار بسته شد.

چارت بیت کوین کش دلار روزانه

چارت بیت کوین کش دلار روزانه – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

امروز، جفت بیت کوین کش/ دلار با حمایت ۲۸۰.۴۷ درگیر است و خریداران سعی دارند قیت را دوباره به سمت ۳۵۳ دلار هل بدهند. EMA20 روزه با شیب رو به بالا و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد خریداران دست بالا را دارند.

تحلیل لایت کوین

لایت کوین از بالای مقاومت ۶۴ دلار در دوم آگوست با شیب تند سقوط کرد که این نشان دهنده ثبت درخواست های سیو سود توسط تریدرهای کوتاه مدت می باشد. این آلت کوین تا ۵۱.۸۸۵ دلار هم افت کرد که نزدیک حمایت حیاتی ۵۱ دلار قرار دارد.

چارت لایت کوین - دلار روزانه

چارت لایت کوین – دلار روزانه – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

خریداران در افت های قیمتی به شدت خرید کرده اند و این به ریکاوری سریع جفت LTC/USD  کمک کرده است. هر دو میانگین متحرک در حال بالارفتن می باشند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده قدرت بیشتر خریداران می باشد.

خریداران در تلاش برای بالا بردن قیمت تا سطح ۶۴ دلار هستند. شکست به بالای ۶۵.۱۵۷۳ روند صعودی با هدف ۸۰ دلار را ادامه خواهد داد. این دیدگاه صعودی در صورتی که این جفت به پایین تر از سطح فعلی و زیر ۵۱ دلار برسد باطل خواهد شد.

تحلیل چین لینک

اصلاح در قیمت چین لینک از ۸.۹۰۸ دلار در ۱۵ جولای آغاز شد و چند بار با حمایت ۶.۸۲۲۱ برخورد کرد که سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰% برای آخرین رالی این کوین به شمار می رود.

چارت چین لینک - دلار روزانه

چارت چین لینک – دلار روزانه – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

در دوم آگوست هم جفت LINK/USD به کف روزانه ۶.۸۷ دلار رسید اما خرید در کف به ریکاوری سریع منجر شد. تا زمان بسته شدن، این جفت افزایش قیمت تا ۸.۲۸۱۴ دلار را نیز تجربه کرد که این نشانه ای از ادامه خرید خریداران در کف ها و امید آنها به ادامه روند صعودی می باشد.

اگر خریداران بتوانند قیمت را تا ۸.۹۰۸ دلار افزایش دهند، هدف بعدی ۱۱ دلار خواهد بود. میانگین های متحرک رو به بالا و RSI در منطقه مثبت نشان دهنده قدرت خریداران است. این دیدگاه مثبت در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر ۶.۵۰ دلار برسانند و در آن محدوده حفظ کنند باطل خواهد شد.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *