ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
مشکل امنیتی شبکه اتریوم: تقسیم شدن ناخواسته به دو زنجیره

اتریوم، دومین شبکه بزرگ ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، امروز در نتیجه یک ایراد نرم‌افزاری دچار تقسیم زنجیره شده و تعداد زیادی از کاربران را تحت تأثیر قرار داده است.

در نیمه آگوست توسعه دهندگان یک نقطه آسیب‌پذیر را کشف کرده و آپدیت هیدز گاما را برای حل این مشکل ارائه کردند. بااین‌حال، تعدادی از نودهای کامل شبکه از این مسیر استفاده نکردند و در نتیجه آن شبکه دچار تقسیم شده است.

برخی گزارش‌ها و داده‌ها از پورتال‌های تحلیلی نشان می‌دهد که بلاک‌چین اتریوم حداقل به دو نسخه تقسیم شده زیرا نودهای Geth آپدیت مذکور را انجام نداده‌اند. کانال توییتری گروه Go Ethereum دیروز درباره این اتفاق توییت زده است:

“یک تقسیم زنجیره در مین نت اتریوم رخ‌داده است. مشکلی که وجود داشته در نسخه v1.10.8 حل شده. لطفاً نودهای خود را آپدیت کنید اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید”

نسخه قبلی توسط بیش از ۷۰ درصد از نودهای شبکه اتریوم استفاده می‌شده است. در ۲۴ آگوست توییتر Go Ethereum به‌صراحت درباره آپدیت اطلاع‌رسانی کرده و به همه کاربرانش هشدار داده که برای حل مشکل امنیتی موجود نودهای خود را آپدیت کنند. اما ظاهراً برخی از کاربران در این کار کوتاهی کرده و موجب ایجاد مشکل بزرگی برای کل شبکه شده‌اند.

بنیان‌گذار یرن فایننس آندره کرانیه در توییتر درباره فورک (انشعاب) ایجاد شده بین آخرین Geth و Geth  قبلی بر روی مین نت توضیحاتی داده است. او توصیه کرده فعلاً تراکنشی انجام ندهید تا اطلاعات جدید تأیید شود مگر درصورتی‌که مطمئن شوید از آخرین نسخه Geth استفاده می‌کنید. بیرون بروید و گشتی بزنید، همه ما الان به آن احتیاج داریم.

منبع:news.bitcoin.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.