تحلیل بلند مدت ارزهای مانا، سند و سولانا در سال ۲۰۲۲

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
تحلیل ارزهای مانا، سولانا و سند

این روزها ارزهای دیجیتال بر روی جنبه های مختلفی از زندگی ما تاثیر گذاشته اند. سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال، اکنون به یک روش مناسب برای کسب درآمد تبدیل شده که بسیاری از افراد عادی را به خود جذب کرده است. در سال ۲۰۲۱، بازار ارزهای دیجیتال فراز و نشیب فراوانی داشت، اما در این سال طرح های جدیدی ارائه شد که باعث شد برخی از ارزهای دیجیتال مانند مانا، سند و سولانا پتانسیل بالایی برای رشد در سال ۲۰۲۲ داشته باشند. به همین دلیل است که در این مقاله قصد داریم هرکدام از آن ها را معرفی و بررسی کرده و فرایند رشدشان را پیش بینی کنیم.

ارز دیجیتال مانا (MANA) چیست؟

نام ارزدیجیتال دیسنترالند (Decentraland)
نام اختصاری مانا ( MANA )
نوع ارز توکن (Token)
قیمت فعلی  ۱.۱۲ دلار
عرضه کل ۲,۱۹۳,۸۴۶,۵۲۷
رتبه در سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap) ۳۴
حجم معاملات در ۲۴ساعت ۱,۵۶۵,۰۲۴,۳۶۱ دلار
مقدار در گردش ۱,۸۳۲,۱۳۸,۳۹۸

ارز دیجیتال مانا یا دیسنترالند (Decentraland) در سال ۲۰۱۶ توسط Ari Meilich و Esteban Ordano ایجاد شد. این پروژه ۲۴ میلیون دلار از طریق یک عرضه اولیه (ICO) در سال ۲۰۱۷ جمع آوری کرد. دیسنترالند زیرساخت هایی را فراهم می کند که از یک دنیای مجازی پشتیبانی می کند که در آن کاربران می توانند املاک و قطعات زمین خود را داشته و آنها را بسازند.

دیسنترالند شامل این موارد می شود:

  • یک دفتر کل غیرمتمرکز که از مالکیت زمین کاربران نگهداری می کند.
  • پروتکلی که موضوع هر قطعه زمین را توضیح می دهد.
  • یک شبکه همتا به همتا که امکان تعامل با کاربر را فراهم می کند.

ویژگی های ارز دیجیتال مانا چیست؟

طبق وایت پیپر آن، ارز دیجیتال مانا توسط یک نهاد مرکزی کنترل نمی شود. بلکه دارندگان توکن دیسنترالند، اقدامات این دنیای مجازی را کنترل می کنند. این کار از طریق رأی گیری در مورد به‌روزرسانی خط مشی و محتوا انجام می شود. هدف این کار آن است که به سازندگان محتوای خود اجازه دهد تا تمام پاداش هایی را که از مشارکت آنها ایجاد می شود، دریافت کنند.

ویژگی های توکن های مانا و لند چیست؟

دنیای مجازی دیسنترالند از دو توکن استفاده می کند: مانا (MANA) و لند (LAND)

مانا برای خرید لند با نرخ ۱۰۰۰:۱ استفاده می شود. به ازای هر لندی که خریداری می شود، مقداری از توکن های مانا سوزانده می شود.

لند یک NFT منحصر به فرد است که به صاحبانش اجازه می دهد تا انواع بازی های تعاملی را بسازند. این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا از خلاقیت های مجازی خود کسب درآمد کنند. در مجموع ۹۰۶۰۱ قطعه زمین یا لند در دیسنترالند وجود دارد.

مانا در مجموع، عرضه ۲.۱۹ میلیارد توکنی دارد، در حالی که عرضه در گردش آن ۱.۸۲ میلیارد توکن است. حداکثر عرضه در ابتدا ۲.۸ میلیارد بود، اما به دلیل مکانیسم سوزانده شدن بعد از خرید زمین کاهش یافته است. مانا یک توکن ERC-20 است، به این معنی که با بلاک چین ETH سازگار است.

چه ویژگی مانا یا دیسترالند را منحصر به فرد کرده است؟

در کنار ارز دیجیتال سند، مانا به طور منحصر به فردی نقش مهمی در توسعه دنیای مجازی دارد. این واقعیت که دیسترالند کاملاً غیرمتمرکز است، آن را به یک موقعیت بسیار جذاب تبدیل می کند. علاوه بر این، لند کمیاب است و مانا یک مورداستفاده واقعی دارد که ارزش هر دو را افزایش می دهد.

همان طور که در وایت پیپر آن مشخص شده، بنیان اقتصادی این ارز دیجیتال موجب پایداری بلندمدت آن می شود. در نهایت، بازده قابل توجه مانا در سال ۲۰۲۱، این توکن بومی را به یک دارایی جذاب تبدیل می کند.

ارز مانا را در چه کیف پول هایی نگهداری کنیم؟

لیست کیف پول های پشتبانی کننده ارز مانا

لیست کیف پول های پشتبانی کننده ارز مانا – عکس از سایت کوین مارکت کپ

ارز مانا را از چه صرافی هایی بخریم؟

لیست صرافی های پشتیبان کننده ارز مانا

لیست صرافی های پشتیبانی کننده ارز مانا- عکس از سایت کوین مارکت کپ

پیش بینی قیمت مانا در سال ۲۰۲۲

نمودار تغییر قیمت ارز مانا

نمودار تغییر قیمت ارز مانا از ابتدا تاکنون- عکس از سایت کوین مارکت کپ

مانا اولین حرکت صعودی قابل توجه خود را در نوامبر ۲۰۲۰ آغاز کرد. در یک دوره ۱۶۶ روزه، قیمت آن  ۲۵۷۷٪ افزایش یافت که تا در آوریل ۲۰۲۱ به اوج تاریخی خود در ۱.۶۷ دلار رسید. این حرکت صعودی در آوریل پس از کاهش RSI به زیر ۷۰ (علامت قرمز) متوقف شد.

دومین حرکت صعودی مانا در ژوئن آغاز شد و طول آن کوتاه تر از اولین موج بود. این حرکت صعودی به مدت ۱۵۶ روز ادامه یافت که طی آن قیمت مانا  ۱۴۵۶درصد افزایش یافت. این حرکت منجر به ثبت سقف تاریخی فعلی در ۵.۹۰ دلار شد.

جالب اینجاست که پیش از کاهش جاری قیمت، RSI به زیر ۷۰ رسیده بود. بنابراین، این احتمال وجود دارد که این حرکت صعودی نیز به پایان رسیده باشد.

هر دوی این حرکات در داخل یک کانال موازی صعودی بزرگ قرار گرفته اند. اگر فرض کنیم که مانا تا رسیدن به خط حمایت کانال به کاهش خود ادامه دهد، کف آن در جایی نزدیک به ۱.۵۰ دلار (دایره سبز) تشکیل خواهد شد. پس از آن، یک حرکت صعودی با بزرگی ۱۵۰۰٪، مشابه حرکت صعودی دوم، مانا را تا نزدیک به ۳۰ دلار بالا خواهد برد. این صعود همچنین خط مقاومت کانال را تأیید خواهد کرد.

ارز دیجیتال سند (SAND) چیست؟

نام ارز دیجیتال The Sandbox
نام اختصاری SAND
نوع ارز توکن (TOKEN)
قیمت فعلی ۱.۲۷ دلار
عرضه کل ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
رتبه در کوین مارکت کپ ۴۰
حجم معاملات در ۲۴ ساغت ۹۲۰,۱۴۴,۸۷۹ دلار
مقدار در گردش ۹۲۵.۰۵۴.۳۸۵

به زبان ساده، ارز دیجیتال سند یا سندباکس یک دنیای مجازی است که در آن کاربران می توانند بازی‌ها و آیتم‌های خود را بسازند. با توجه به وایت پیپر، هدف اصلی آن ادغام تمامی بازی های رایج و فناوری بلاک چین است.

سه محصول اصلی در این اکوسیستم وجود دارد:

VOXEDIT: یک پکیج سه بعدی مدل سازی است که به کاربران امکان ساخت آیتم ها را می دهد.

Marketplace: یک بازار مبتنی بر وب است که به کاربران اجازه می دهد آثار خود را در آن بفروشند.

Game Maker: مدلی است که به کاربران اجازه می دهد که دارایی ها را در زمینی که مالک آن هستند قرار دهند.

قطعه زمین نشان دهنده قطعات فیزیکی زمین در متاورس سندباکس است. تعداد محدودی زمین وجود دارد که می توان در آنها بازی ساخت که به طور دقیق تعداد آن ها ۱۶۶۴۶۴ عدد است. صاحبان این زمین ها می توانند میزبان رویدادها باشند.

این ارز دیجیتال در آینده، می‌تواند زمین‌ ها را برای تشکیل نواحی ادغام کند و در نهایت آنها را برای ایجاد مناطق ادغام کند.

توکن اصلی این پلتفرم، سند (SAND) است که یک توکن ERC-20 به شمار می رود. نگه داشتن این توکن به کاربر این امکان را می دهد که روی پلتفرم ساخت و ساز کند، آیتم های خود را داشته باشد و در نهایت از مجموع تجربه خود کسب درآمد کند.

ویژگی های ارز دیجیتال سند چیست؟

حداکثر عرضه توکن سند سه میلیارد عدد است. تا ژانویه ۲۰۲۱، تعداد ۹۲۱,۲۵۴,۹۴۸ عدد از این توکن ها در گردش بوده است. از این عرضه، تقریباً ۲۵ درصد برای ذخایر شرکت در نظر گرفته شده است، در حالی که ۳۱ درصد آن بین مؤسسان و اعضای تیم توزیع شده است. علاوه بر این، ۱۷٪ برای اوراق سرمایه گذاری در توکن در نظر گرفته شد، در حالی که ۱۲٪ از آن نیز برای فروش در لانچ پد بایننس رزرو شده است.

از آنجایی که سند بر روی بلاک چین ETH ساخته شده است، از اجماع اثبات سهام استفاده می کند. این یعنی این امکان وجود دارد که با به اشتراک گذاشتن توکن های سند، درآمد کسب کنید.

چه ویژگی ارز دیجیتال سند را منحصر به فرد کرده است؟

سندباکس یک پلتفرم منحصر به فرد است؛ زیرا فناوری بلاک چین و NFTها را با دنیای بازی ها ترکیب می کند. صنعت بازی هنوز با توجه به فناوری بلاک چین توسعه نیافته است. بنابراین، این امکان وجود دارد که این پلتفرم جایگاه مناسبی برای خود در بازار بازی ایجاد کند.

علاوه بر این، سندباکس بر روی محتوای تولید شده توسط کاربر تمرکز می کند، بنابراین به کاربران اجازه می دهد در ایجاد این اکوسیستم مشارکت داشته باشند.

ارز سند را در چه کیف پول هایی نگهداری کنیم؟

لیست کیف پول های پشتیبانی کننده ارز سند

لیست کیف پول های پشتیبانی کننده ارز سند- عکس از سایت کوین مارکت کپ

ارز سند را از چه صرافی هایی بخریم؟

لیست صرافی های پشتیبانی کننده ارز سند

لیست صرافی های پشتیبانی کننده ارز سند- عکس از سایت کوین مارکت کپ

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال سند در سال ۲۰۲۲

نمودار تغییر قیمت ارز سند

نمودار تغییر قیمت ارز سند از ابتدا تاکنون- عکس از سایت کوین مارکت کپ

اولین حرکت صعودی سند بین نوامبر ۲۰۲۰ و مارس ۲۰۲۱ رخ داد. این حرکت به مدت ۱۴۵ روز ادامه یافت که در آن قیمت سند نزدیک به ۳۰۰۰٪ افزایش یافت. پس از آن، توکن تا ژوئن در روند اصلاح بود.

این ارز دیجیتال حرکت صعودی دیگری هم داشت که منجر به ثبت قیمت سقف تاریخی فعلی آن در ۸.۴۸ دلار شد. در حالی که این حرکت رو به بالا طول مشابهی داشت، تقریباً دو برابر حرکت قبلی شدت داشت و طی آن ارزش هر توکن سند به میزان ۵۷۱۶ درصد افزایش یافت.

نکته جالب این است که اصلاح قبلی ۸۵ روز به طول انجامید در حالی که اصلاح فعلی تا زمان نگارش این تحلیل، ۳۹ روز به طول انجامیده است. بنابراین، ممکن است که اصلاح هنوز کامل نشده باشد و سند در نهایت یک نزول دیگر داشته باشد.

اگر قیمت توکن به پایین ترین سطح در نزدیکی سطح حمایت اصلاحی ۰.۳۸۲ فیبوناچی در ۱.۹ دلار برسد و سپس حرکت صعودی ۳۰۰۰ درصدی را آغاز کند، می تواند به یک سقف تاریخی جدید در ۶۰ دلار دست یابد. صعود ۳۰۰۰ درصدی به اندازه همان حرکت صعودی اول است که بر اساس رایج ترین نسبت در امواج محاسبه شده است.

با این حال، نقطه اوج سند در ۲۰۲۲ بستگی به جایی دارد که توکن به پایین ترین حد فعلی خود برسد.

ارز دیجیتال سولانا (SOL) چیست؟

نام ارز دیجیتال سولانا (SOLANA)
نام اختصاری SOL
نوع ارز کوین (COIN)
قیمت فعلی  ۴۸.۵۶ دلار
عرضه کل ۵۱۱,۶۱۶,۹۴۶
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۹
حجم معاملات در ۲۴ساعت ۲,۲۳۱,۸۳۹,۱۴۱ دلار
مقدار در گردش ۳۲۲,۹۵۲,۶۹۹

سولانا یک پروژه غیرمتمرکز و منبع باز در بلاک چین است که تمرکز اصلی آن بر روی ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DApps) می باشد. در حال حاضر، شبکه سولانا دارای بیش از ۴۰۰ پروژه است که شامل بخش های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن های غیر قابل تعویض (NFT) و Web3 می شود.

ویژگی های ارز دیجیتال سولانا چیست؟

سولانا مقیاس پذیری بسیار خوبی را ارائه می ‌کند، زیرا از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) و اثبات تاریخ (PoH) استفاده می‌کند. با توجه به این مکانیسم ترکیبی، سولانا یک بلوک را با سرعت تراکنش بسیار سریع ۵۰۰۰۰ tps (تراکنش در ثانیه) پردازش می کند. علاوه بر این، هزینه تراکنش کمتر از ۰.۰۱ دلار دارد.

اجماع PoH موازی با اجماع PoS است. این فرایند مجموعه ای از محاسبات است که امکان تأیید زمان سپری شده بین دو رویداد را با استفاده از رمزنگاری فراهم می کند. به دلیل عملکرد رمزنگاری امن آن، خروجی را نمی توان با استفاده از ورودی آن پیش بینی کرد. در عوض، فرایند باید به طور کامل اجرا شود تا به خروجی برسد.

ایجاد و مبادله توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در اکوسیستم سولانا با کارمزدهای بسیار پایین امکان پذیر است. یکی از این پروژه ها “آکادمی میمون های فاسد” بود که در آگوست ۲۰۲۰ راه اندازی شد و در عرض چند دقیقه ۱۰۰۰۰ واحد فروخت.

شبکه سولانا بیش از ۵۰۰ گره دارد. وجود این گره ها باعث می‌شود که در مقایسه با سایر بلاک چین های مشابه، غیرمتمرکزتر باشد. با این حال، هزینه نسبتاً بالایی بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار برای تبدیل شدن به یک گره اعتبارسنجی وجود دارد.

برای مشاهده وایت پیپر سولانا اینجا کلیک کنید.

این شبکه در سال ۲۰۲۱ رشد قابل توجهی داشته است، زیرا پروژه‌های معروف متعددی مانند چین لینک (LINK)، ترا (LUNA) و سیرم (SRM) روی این پلتفرم به کار گرفته شدند.

ویژگی های توکن سولانا

توکن اصلی برای پلتفرم سولانا، سولانا (SOL) است که دارای عرضه در گردش ۳۰۹,۴۱۸,۷۳۱ توکن و حداکثر عرضه ۴۸۹,۰۰۰,۰۰۰ توکن است.

به دلیل استفاده از PoS در مکانیسم اجماع، دارندگان می توانند توکن ها را برای اعتبارسنجی تراکنش ها به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، دارندگان حقوق حاکمیتی دارند، پاداش‌ های دوره‌ ای دریافت می‌کنند و هزینه‌های گس را با SOL می‌پردازند که موارد استفاده متعددی را برای این توکن به ارمغان می‌ آورد.

چرا سولانا منحصر به فرد است؟

SOL با سایر پلتفرم هایی که در ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (dApp) تخصص دارند متفاوت است، زیرا اثبات سهام را با مفهوم اثبات تاریخ ترکیب می‌کند. این موضوع باعث مقیاس پذیری بالا و هزینه های بسیار پایین تراکنش آن می شود. هزینه های پایین تراکنش به ویژه در بخش NFT موثر بوده است، زیرا هزینه های گس به طور مداوم مشکلاتی را در بلاک چین ETH ایجاد کرده است.

ارز سولانا را در چه کیف پول هایی نگهداری کنیم؟

  • لجر
  • ترزور
  • تراست والت
  • اتمیک والت و …
لیست کیف پول های ارز سولانا

لیست کیف پول های ارز سولانا- عکس از سایت کوین مارکت کپ

ارز سولانا را از چه صرافی هایی بخریم؟

لیست صرافی های پشتیبان کننده ارز سولانا

لیست صرافی های پشتیبان کننده ارز سولانا- عکس از سایت کوین مارکت کپ

 

پیش بینی قیمت سولانا در ۲۰۲۲

نمودار تغییر قیمت ارز سولانا

نمودار تغییر قیمت ارز سولانا از ابتدا تاکنون- عکس از سایت کوین مارکت کپ

اولین حرکت صعودی سولانا بین آوریل تا آگوست سال ۲۰۲۰ رخ داد. قیمت این توکن در ۱۴۴ روز ۲۳۲۰ درصد افزایش یافت. دومین حرکت صعودی بین دسامبر ۲۰۲۰ تا می ۲۰۲۱ صورت گرفت. در این دوره، قیمت طی ۱۴۶ روز ۵۹۵۰ درصد افزایش یافت که این بیشترین افزایش قیمت تاکنون بوده است.

سومین و آخرین حرکت صعودی در سولانا بین جولای تا نوامبر ۲۰۲۱ رخ داد. این حرکت منجر به فتح سقف تاریخی فعلی یعنی ۲۶۷ دلار شد. این حرکت به مدت ۱۱۰ روز ادامه یافت و طی آن قیمت تنها ۱۰۶۰ درصد افزایش پیدا کرد.

دو افزایش قبلی پس از عبور RSI از ۷۰ (علامت قرمز) به پایان رسیده است. بنابراین، ممکن است سومین حرکت هم پس از افت RSI در نوامبر ۲۰۲۱ به زیر سطح ۷۰ به پایان رسیده باشد. در این صورت، قیمت سولانا در بخش اعظم سال ۲۰۲۲ به اصلاح خود ادامه خواهد داد.

سخن پایانی

دنیای ارز دیجیتال، دنیایی پیچیده و در حین حال بسیار جالب است. امروزه این بازار بزرگ جهانی با دنیای واقعیت مجازی در حال پیوند است. سه ارز دیجیتال مانا، سند و سولانا نمونه هایی از ارزهای دیجیتالی هستند که هم ارتباط عمیقی با دنیای بازی و مجازی دارند و هم اخیرا فرایند رو به رشدی داشته و در آینده ممکن است رشد قابل توجهی داشته باشند. در این مقاله سعی کردیم که به طور خلاصه هرکدام از آنها را معرفی کرده و آینده آنها در سال ۲۰۲۲ را پیش بینی کنیم.

منابع:

https://beincrypto.com/learn/sandbox-price-prediction/

https://beincrypto.com/learn/mana-price-prediction/

https://beincrypto.com/learn/solana-price-prediction/

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *