گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۸ مهر ۱۴۰۰

۰۸ مهر ۱۴۰۰
گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال 8 مهر 1400

قیمت بیت کوین تا بالاتر از مقاومت ۴۲۵۰۰ بازیابی شده است. بیت کوین سطح ۴۳۲۰۰ را هم شکسته و وارد منطقه مثبت شده است. اکنون قیمت بیت کوین بالاتر از ۴۳۵۰۰ است اما به زودی با مقاومت ۴۴۴۰۰ روبه رو خواهد شد.

اکثر آلت‌کوین‌ها هم در حال بازیابی اند.  اتر ۴ درصد رشد داشته و به تازگی مقاومت ۳۰۰۰ را شکسته است.  ریپل به بالای ۰.۹۵ دلار بازگشته در حالی که کاردانو پایین تر از ۲.۱۵ دلار در حال استراحت است و در سطح ۲.۲۰ دلار با مانع مواجه خواهد شد.

تحلیل قیمت بیت کوین

پس از تشکیل یک کف بالاتر از ۴۲۰۰۰، قیمت بیت کوین افزایش ثابتی را پی گرفته است. سطوح مقاومتی ۴۳۰۰۰ و ۴۳۲۰۰ شکسته شده اند و قیمت اکنون نشانه های مثبتی را بروز داده است. مقاومت بعدی در ۴۴۴۰۰۰ قرار دارد که بالاتر از آن قیمت می تواند تا سطح ۴۵۰۰۰ نیز افزایش یابد.

در پایین، نزدیکترین حمایت در ۴۳۰۰۰ قرار دارد. حمایت مهم بعدی در ۴۲۵۰۰ واقع است که پایین تر از آن احتمال لمس ۴۲۰۰۰ دلار هم وجود دارد.

تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتر بالاتر از مقاومت ۲۹۵۰ سرعت گرفته است. ۴ درصد رشد موجب شده قیمت اتریوم به بالای ۳۰۰۰ دلار برسد. اگر خریداران در اوج قدرت باقی بمانند، احتمال افزایش قیمت تا ۳۱۰۰ دلار وجود خواهد داشت. محدوده بریک اوت بعدی در نزدیکی سطوح ۳۱۲۰ و ۳۱۵۰ دلار واقع شده است.

اگر اصلاح قیمت رخ بدهد، اولین حمایت در ۲۹۸۰ دلار مبارزه خواهد کرد. اولین حمایت اصلی هم در سطح ۲۸۲۰ دلار قرار دارد.

تحلیل ارزهای برتر

کاردانو در نزدیکی سطح ۲.۱۲ دلار در حال استراحت است. اگر کاردانو بتواند برای حرکت به بالای ۲.۱۵ دلار شتاب لازم را کسب کند، احتمال برخورد با مقاومت ۲.۲۰ وجود خواهد داشت. برای ادامه صعود، این ارز دیجیتال باید مقاومت ۲.۲۰ دلار را بشکند. در غیر این صورت حمایت کلیدی در نزدیکی ۲.۰۲ و ۲ دلار وارد عمل خواهد شد.

لایت کوین ۴ درصد رشد کرده و سطح مقاومت ۱۵۰ دلار را شکسته است. بسته شدن بالای این سطح می تواند قیمت را به سمت سطح ۱۶۵ دلار هدایت کند. بر خلاف آن، احتمال افت قیمت تا ۱۴۰ دلار نیز وجود دارد.

دوج کوین برای بازیابی بالای ۰.۲۰۲ دلار تلاش می کند. نزدیک ترین مقاومت در سطح ۰.۲۰۵ قرار گرفته است. اگر شکست واضحی به بالای این سطح رخ دهد، احتمال تست سطح کلیدی ۰.۲۱۲ دلار وجود خواهد داشت. در پایین، سطح ۰.۲۰۰ یک حمایت مهم به شمار می رود.

قیمت ریپل بالاتر از ۰.۹۰ دلار باقی مانده و توانسته مقاومت ۰.۹۵ را نیز بشکند. احتمال تست ۰.۹۸ دلار وجود دارد اما مانع بزرگی در ۱ دلار را پیش رو خواهد داشت. برای شروع رشد ثابت در کوتاه مدت، بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح مورد نیاز است.

وضعیت سایر آلت کوین ها

برخی از آلت‌کوین‌ها بیش از ۵ درصد رشد کرده‌اند از جمله OMG, ZIL, BNB, LEO, QTUM, DYDX, HT, FIL, ICP, AXS, DCR, XLM, XTZ.و MATIC. در این میان OMG حدودا ۱۸ درصد رشد داشته و سطح ۱۱.۲۰ را تست کرده است.

همزمان COMP  در یک روز ۹ درصد افت کرده و به زیر ۳۰۴ دلار رسیده است.

به ‌طور کلی قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۴۳۰۰۰ در حال شتاب گرفتن است. اگر بیت کوین بالاتر از ۴۳۵۰۰ دلار باقی بماند می تواند برای افزایش قیمت به بالای ۴۴۰۰۰ دلار نیز تلاش کند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۸ مهر ۱۴۰۰» با ما درمیان بگذارید.

منبع:کریپتونیوز
9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شیبا اینو رایگان

با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره اکسکوینو، شیبا اینو هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *