تحلیل قیمت پلیگان (ماتیک) ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

تحلیل قیمت ماتیک 12 خرداد 1400

پلیگان با نام اختصاری ماتیک (MATIC) پس از افت ۷۵ درصدی قیمتش که آن هم پس از افزایش ۲۳۰ درصدی قیمت رخ داد بازیابی شده است.

این افزایش نجومی باعث شد قیمت سطوح نزدیک به قله تاریخی ۲ دلار را تست کند. این رالی متوقف شده و قیمت تا نزدیکی ۱.۷ دلار اصلاح شد.  با وجود عدم ثبات در کل بازار ارزهای دیجیتال، برخی اندیکاتورهای تکنیکال نشانه های مثبتی بروز داده اند. این اندیکاتورها عبارتند از الگوی فنجان و دسته در نمودار RSI و فشار خرید بالا.

در روند حاشیه ای قیمت ماتیک فشار خرید بالایی وجود دارد که نشان گر احتمال افزایش قیمت است. یک کانال با حجم کم نیز در دسته فنجان تشکیل شده است که نشان دهنده هدف ۲.۴۸ دلار برای خریداران است. به محض تکمیل الگوی دسته فنجان، عدم قطعیت به پایان خواهد رسید. این مرحله احتمالا چند روزی طول خواهد کشید.

علاوه بر این، همچنین نشانه هایی از کاهش ذخایر ماتیک در صرافی ها دیه می شود. تنها ۱.۲ درصد از تمام عرضه این ارز در حال حاضر در گردش است. این نشان می دهد نهنگ ها در حال انباشتن این ارز و آماده شدن برای روند بعدی قیمت می باشند. احتمالا نهنگ ها در سطوح زیر ۱.۵ دلار خریدهای خود را برای با هدف های بالای ۲ دلار انجام داده اند.

قیمت در ۲۴ ساعت گذشته

در نمودار روزانه قیمت، امروز ماتیک در رنج ۱.۷۵ تا ۱.۸۴ دلار معامله شده است. در ۲۴ ساعت اخیر رشد ۰.۷۸ درصدی رخ داده و اندیکاتورهای تکنیکال نشانه های مثبتی از فشار خرید قوی نشان می دهند.

اولین مقاومت مهم در ۱.۹۴ دلار و مقاومت بعدی در ۲.۲۳ دلار قرار دارد. یک کانال نزولی در نمودار ۱ ساعته در ۱.۸۱ دلار تشکیل شده و در کف ۱.۷۸ دلار به پایان رسیده است.

نمودار ۴ ساعته ماتیک

نمودار 4 ساعته قیمت ماتیک / دلار

نمودار ۴ ساعته قیمت ماتیک / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

در هنگام نگارش این تحلیل، ماتیک در ۱.۸۱ دلار معامله می شود. این نشان می دهد احتمال شکست مقاومت ۱.۹۴ توسط خریداران در حال افزایش است. عدم موفقیت خریداران می تواند باعث سرکوب خط روند و بازگشت به زیر ۱.۵ دلار شود.

افت ذخایر این ارز در صرافی ها و حمایت مارک کیوبان و ایجاد کمپین پرو-پولیگان نشانه های مثبتی هستند که گویای آماده شدن سرمایه گذاران برای یک رالی دیگر می باشند. برای اطمینان از این موضوع باید منتظر نشانه های صعودی دیگر و یک بریک اوت باشیم.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *