ورود
مجله خبری 1 فروردین 1400: وضعیت صعودی بیت کوین

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد رفتار رنجی قیمت بیت کوین، فراهم شدن امکان سرمایه گذاری بیت کوینی در یکی از بانک های مطرح جهان و ادامه گسترش کاربرد توکن های غیرقابل تعویض بودیم. با ما همراه باشید.

مسیر صعودی بیت کوین با وجود تلاش برای شکست ۶۰۰۰۰ دلار

شنبه گذشته بیت کوین با افزایش عجیب تا قله تاریخی ۶۱۶۸۳ دلار همه را متحیر کرد. اما بازار فقط مدت کوتاهی در این محدوده باقی ماند. سپس با یک پولبک شارپ در روز سه شنبه قیمت به کف ۵۳۵۵۵ دلار رسید. با اینکه قیمت از این سطح تا حدی بازیابی شد، اکنون با یک مقاومت قوی در سطح ۶۰۰۰۰ دلار روبه رو شده است.

به گزارش میهن سیگنال، قیمت بیت کوین تنها در عرض ۶ ماه از ۱۱۰۰۰ به ۶۰۰۰۰ دلار رسیده است. طبق پیش بینی مایکل ون دپاپ سطح ۶۰۰۰۰ دلار آخرین مقاومت مهم قبل از شروع موج صعودی بعدی تا ۶۸۰۰۰ دلار می باشد.

مورگان استنلی و امکان سرمایه گذاری بیت کوین برای میلیونرها

این هفته در خبرها اعلام شد غول موسسات بانکداری، مورگان استنلی، قرار است امکان دسترسی مشتریان به سرمایه گذاری بیت کوین را فراهم کند.

CNBC گزارش کرده این بانک آمریکایی در حال ایجاد دسترسی برای مشتریانش به سه صندوق ارز دیجیتال تحت شرایط خاصی می باشد. این امکان تنها برای مشتریانی برقرار می شود که به عنوان سرمایه گذار معتبر تعریف می شوند و بیش از ۲ میلیون دلار سرمایه در مورگان استنلی داشته باشند. در این صورت آنها می توانند ۲.۵ درصد از ثروتشان را به این صندوق ها اختصاص بدهند.

این هفته اقدامات دیگری هم از سوی سرمایه گذاران حقوقی در حوزه بیت کوین انجام شد. دویچه بانک درباره ارزش بازار یک تریلیونی بیت کوین گفته اهمیت این ارز دیجیتال به حدی رسیده که غیرقابل چشم پوشی است.

ادامه فروش آثار هنری از طریق NFT

هفته گذشته در فضای NFT چندین مزایده برگذار شد و آثار هنری برخی از هنرمندان با قیمت های بالا به فروش رسید. این هفته هم این روند ادامه داشت و NFT های جدیدی برای مزایده معرفی شدند.

از جمله این موارد لیندسی لوهان بود که اعلام کرد کلکسیون خود را از طریق یک NFT مبتنی بر بلاک چین ترون به مزایده می گذارد.

از طرف دیگر پلتفرم چیلیز که یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای ایجاد توکن های NFT هواداری است افزایش شدیدی در قیمت توکن بومی خود را تجربه کرده است. آلت کوین چیلیز در دو هفته اخیر ۱۶۵۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است. این میزان در مقابل عملکرد بیت کوین و اتر در مدت مشابه بسیار چشمگیر است.

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۵۹۲۰۶، اتر ۱۸۴۵ و ریپل ۰.۴۹ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به ۱۸۳۰۴۳۱۲۵۲۳۲۴ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین Harmony،BitTorrent  و Siacoin بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب Chiliz،SwissBorg  و Voyager Token شده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *