ورود
مجله خبری 22 فروردین 1400: افزایش قیمت اتر و بیت کوین

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد قله جدید تاریخی اتریوم، صعود بیت کوین و ریپل، افزایش درامد کوین بیس و ازدواج بر روی بلاک چین بودیم. با ما همراه باشید.

عبور ناگهانی بیت کوین از ۶۰ هزار دلار

نوسان شدید در بازار منجر به رسیدن بیت کوین به سقف ۶۱۲۷۶ دلار در روز شنبه شد. با این حرکت ناگهانی، قیمت بیت کوین توانست از رنج ۵۰۰۰۰ خارج شود. این ارز پرچمدار هفته ها در تلاش بود تا از مقاومت ۶۰۰۰۰ دلار عبور نماید.

هنوز مشخص نیست این رالی چقدر قوی است و چقدر دوام دارد. آن طور که در هفته های گذشته دیده ایم، حرکات شدید قیمت در آخر هفته ها زیاد پایدار نمی مانند.

با حرکت صعودی بیت کوین بسیاری از رمزارزها نیز رشد را تجربه کردند. اتریوم و بایننس کوین هم با مثبت شدن بازار قله های تاریخی جدیدی ثبت کرده اند.

عبور ریپل از یک دلار برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۸

همانطور که در خبرهای این هفته به رشد غیرمنتظره ریپل اشاره کردیم، ریپل هفته فوق العاده ای را سپری کرده است. ارزش این ارز دیجیتال در هفت روز گذشته تقریبا دو برابر شده است. روز سه شنبه این آلت کوین توانست برای اولین بار پس از مارس ۲۰۱۸ از سطح یک دلار فراتر برود. اکنون ریپل بالاتر از مقاومت ۱.۲۰ دلار معامله می شود. برخی پیش بینی کرده اند قیمت تا ۲ دلار هم افزایش خواهد یافت.

ریپل اکنون دوباره توانسته جایگاه خود در رده چهارم ارزهای دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را پس بگیرد. افزایش حجم معاملات این ارز هم در نتیجه گسترش قابلیت های پرداخت فرامرزی آن رخ داده است.

رکورد درامد کوین بیس در سه ماهه اول سال

در این هفته آمار مثبت مختلفی در عرصه ارز دیجیتال ثبت شده است. فراتر رفتن ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۲ تریلیون دلار به این معنی است که این صنعت اکنون ارزشی معادل با اپل دارد. همچنین ۱۰۰ ارز برتر همگی توانسته اند ارزش بازار خود را به بیش از ۱ میلیارد دلار برسانند که این یک نقطه تاریخی به شمار می رود.

در هفته جدیدی که وارد آن شده ایم قرار است صرافی بزرگ و مطرح کوین بیس در فهرست شرکت های بازار نزدک قرار گیرد. هفته گذشته در آمار اعلام شد درامد این شرکت از ژانویه تا مارس به ۱.۸ میلیارد دلار رسیده است.

با توجه به رالی صعودی ارزهای دیجیتال در این سه ماه به نظر می رسد آمار کوین بیس کاملا درست باشد. درامد خالص این صرافی بین ۷۳۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده و تعداد کاربران فعال آن به صورت ماهیانه از ۶ میلیون فراتر رفته است.

ازدواج بر روی بلاک چین

ربکا رز و پیتر کچرگینسکی دو تن از کارمندان کوین بیس هستند که با استفاده از بلاک چین اتریوم با هم ازدواج کرده اند. کچرگینسکی برای انجام این کار، یک قرارداد هوشمند به نام Tabaat نوشته و NFT های توکنیزه شده ای به نام حلقه را ایجاد کرده است.

این ازدواج از دو تراکنش تشکیل شده است: انتقال NFT حلقه از قرارداد به رز و کچرگینسکی. در مجموع ۴ دقیقه طول کشید تا این مراسم توسط شبکه اتریوم تایید شود. این تایید ۵۰ دلار کارمزد در پی داشت در حالی که برگزاری یک مراسم عروسی در ایالات متحده حدودا ۲۵۰۰۰ دلار هزینه دارد.

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۶۰۵۳۱ دلار، اتریوم ۲۱۶۵ و ریپل ۱.۳۱ دلار قیمت داشتند. ارزش کل بازار هم به ۲۰۵۴۷۹۵۵۶۷۲۲۳ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین بیت کوین گلد ، KuCoin Token و ریپل بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب Klaytn ، Holo و Dent شده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *