ورود
صعودی شدن بیت کوین پس از اعلام خبر تصویب محرک اقتصادی

بیت کوین چند ساعت پیش سطح ۵۱۰۰۰ را لمس کرد. با وجود افت جزئی از این سطح، انتشار خبر تصویب محرک اقتصادی به بالارفتن قیمت این ارز دیجیتال کمک خواهد کرد.

با تصویب لایحه ۱.۹ تریلیون دلاری محرک اقتصادی در سنای آمریکا قیمت بیت کوین از ۵۱۰۰۰ دلار فراتر رفت. این مبلغ نسبت به ارزش بازار بیت کوین ۲ برابر بیشتراست.

جو بایدن درباره تصویب این لایحه گفته تایید سنا پیشرفت بزرگی در ارائه محرک اقتصادی به آمریکایی ها محسوب می شود.

چرا این خبر برای بیت کوین مهم است؟

تصویب یک لایحه محرک اقتصادی، فورا بر شرایط اقتصادی این کشور تاثیر می گذارد. سال گذشته هم چنین تاثیری باعث شد علاقه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در دارایی های با ریسک بالا از جمله سهام و ارزهای دیجیتال افزایش یابد.

آوریل ۲۰۲۰ که اولین محرک اقتصادی در آمریکا تصویب شد همزمان شد با شروع رالی صعودی در بازار سهام آمریکا و بازار ارزهای دیجیتال. به طور طبیعی سرمایه گذران انتظار دارند بسته محرک دوم هم اثر مشابهی بر قیمت بیت کوین در کوتاه مدت بگذارد.

به گفته تحلیل گران، افت ارزش دلار و کاهش قدرت خرید با استفاده از دلار تازه شروع شده است. ترکیب افت ارزش دلار و بسته جدید محرک احتمالا باعث بهبود احساسات پیرامون بازار بیت کوین خواهد شد.

اگر بازار بورس آمریکا پس از یک پولبک یک هفته ای بازیابی خود را شروع کند این می تواند عامل مثبت دیگری برای صعود بیت کوین باشد. دلیل این امر آن است که در هفته های اخیر این دو بازار با هم همبستگی مثبت نشان داده اند و هر دو در هفته های اخیر اصلاح سنگینی را تجربه نموده اند.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *