بهترین ارز های دیجتال وب ۳ در سال ۲۰۲۳ | بروزرسانی خرداد ۱۴۰۳

۰۷ خرداد ۱۴۰۲
best-crypto-web3

هر روز کاربران از ما میپرسند : « آیا در وب ۳ سرمایه گذاری کنیم؟ » یا « بهترین ارز دیجیتال وب ۳ » کدام است؟ در این مقاله تلاش میکنیم با درنظر گرفتن عوامل بنیادی ، اخبار پروژه ها ، وضعیت شبکه ، تحلیل احساسات و نیم نگاهی به تحلیل تکنیکال ۱۰ ارز برتر برای سرمایه گذاری دروب ۳ را در خرداد ۱۴۰۳ را معرفی کنیم.  ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

اگر در دنیای ارز های دیجیتال تازه وارد هستید ابتدا از « از کجا شروع کنم » شروع کنید و سپس با مفاهیم بلاک چین ، بیت کوین ، سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه آشنا شوید. سپس یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب انتخاب کنید و در یک صرافی ارز دیجیتال احراز هویت کنید. همچنین بهتر است درمورد روش های تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید پروژه های معرفی شده را خودتان بررسی کنید. حال میتوانید ادامه مقاله را بخوانید و لذت ببرید!

بهترین ارز های دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری از نظر سایت های داخلی و خارجی ارز دیجیتال

gobankingrates analyticsinsight preface mihansignal
Polkadot Avalanche Ethereum Polkadot
Helium Treasure Helium Helium
Chainlink Chainlink Chainlink Chainlink
Filecoin Filecoin Filecoin Filecoin
The Graph Protocol Uniswap The Graph Protocol The Graph Protocol
Theta Metacade Theta ICP
BitTorrent ENS BitTorrent BitTorrent
Siacoin Decentraland Siacoin Decentraland
Basic Attention Token DeFi Kingdoms Livepeer Basic Attention Token
Flux Solana Solana Solana

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر وب ۳ برای سرمایه گذاری

 1. پولکادات : Polkadot
 2. هلیوم : Helium
 3. چین لینک : Chainlink
 4. فایل کوین : Filecoin
 5. گراف پروتکل : The Graph Protocol
 6. اینترنت کامپیوتر : ICP
 7. بیت تورنت : BitTorrent
 8. دسنترالند : Decentraland
 9. بیسیک اتنشن توکن : Basic Attention Token
 10. سولانا : Solana

رتبه یک بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) یک بلاک‌چین است که بلاک‌چین‌های مختلف را به یکدیگر مرتبط می‌سازد. در حقیقت ارز پولکادات یک پروتکل زنجیره‌ای است که به آسان شدن انتقال زنجیره‌ای از اطلاعات یا سرمایه‌گذاری‌ها کمک می‌کند و طیف گسترده‌ای از زنجیره‌های بلوکی در این بلاک‌چین با هم همکاری می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر بخوانید : پولکادات (Polkadot) چیست؟

ویژگی های ارز پولکادات (Polkadot)

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) ویژگی‌ها و قابلیت‌های مثبت بسیاری دارد. از جمله مهم‌ترین ویژگی های آن می‌توان به بهبود عملکرد مقیاس پذیری، انعطاف‌پذیری شبکه و سیستم کاربرمحور اشاره کرد. در حقیقت ارز پولکادات (Polkadot) می‌تواند بسیاری از معاملات را در چندین زنجیره مختلف به صورت موازی پردازی کند که این قدرت پردازش باعث بهبود مقیاس پذیری می‌شود. شبکه ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) بسیار انعطاف‌پذیر و سازگار بوده و برای پیاده‌سازی ویژگی های جدید یا رفع اشکال آن‌ها می‌توان به صورت خودکار عمل کرد. همچنین این ارز دیجیتال کاربرمحور بوده و امنیت آن به شما در انجام معاملات با خیالی آسوده کمک می‌کند.

پیش بینی آینده ارز پولکادات (Polkadot)

اغلب تحلیلگران و کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده‌اند که ارز پولکادات در آینده رشد چشمگیری خواهد داشت. طبق گفته کارشناسان این بازار روند افزایش قیمت پولکادات (Polkadot) در سال ۲۰۲۱ ادامه دارد و احتمالاً تا سال ۲۰۲۲ این ارز دیجیتال ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد. در نهایت می‌توان گفت ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) از نظر ارزش شرایط نسبتاً پایداری را در سال‌های آینده خواهد داشت.


رتبه دو بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : هلیوم

طرفداران کریپتو ممکن است نام آیوتا (IOT) را شنیده باشند، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های بدون بلوک که دستگاه‌ها را به اینترنت اشیا متصل می‌کند، اما هلیوم به عنوان یک پروژه مبتنی بر بلاک چین با همان مورد استفاده و رویکرد متفاوت ظاهر می‌شود. Helium از نودهای اختصاصی به عنوان Hotspots برای اتصال دستگاه‌های بی‌سیم به شبکه استفاده می‌کند. توکن بومی HNT شبکه را تقویت کرده و هر زمان که Hotspots داده‌های اتصال را در سراسر شبکه منتقل می‌کند، اجراکنندگان به عنوان پاداش ارز دیجیتال هلیوم (Helium) دریافت می‌کنند. توصیه می شود: ارزدیجیتال هلیوم (helium) چیست؟

ویژگی ‌های ارز هلیوم (Helium)

شبکه ارز دیجیتال هلیوم (Helium) دارای ویژگی‌های خاص و ایده‌آلی است که باعث شده این ارز طی سال‌های اخیر به رشد چشمگیری دست یابد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به امنیت بالا، شبکه مردم، سرعت عالی، اتصال به انواع دستگاه‌های IOT و داشتن قابلیت استخراج اشاره کرد.

پیش بینی آینده ارز هلیوم (Helium)

اکثر تحلیل‌گران ارز، آینده هلیوم (Helium) را روشن و درخشان پیش‌بینی می‌کنند و بر این باورند که این ارز دیجیتال در آینده نفوذ بسیار بیشتری می‌تواند داشته باشد. این پروژه که تلفیقی از اینترنت اشیاء و بلاک‌چین است، به نوبه خود دریچه تازه‌ای را به روی جامعه و کابران باز می‎‌کند. همچنین هلیوم (Helium) می‌تواند امنیت داده‌های IOT را افزایش داده و به صورت غیرمتمرکز مدیریت کند. این دلایل باعث شده در بین طرفداران محبوب شده و آینده درخشانی در انتظارش باشد.


رتبه سه بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink)در بستر بلاک‌چین اتریوم فعالیت می‌کند. قبل از طراحی و راه اندازی این ارز امکان انتقال اطلاعات خارج از فضای بلاک‌چین به قراردادهای هوشمند وجود نداشت، اما به لطف ارز دیجیتال چین لینک انجام این کار در بازار سرمایه امکان‌پذیر شد. به طور کلی چین لینک (ChainLink) یک شبکه رسمی غیرمتمرکز بوده که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند به دنیای واقعی است. این ارز دیجیتال شبکه‌ای از نودها را برای ارائه اطلاعات از بلاک‌چین ایجاد می‌کند. شبکه چین لینک (ChainLink) از توکن ERC-677 استفاده کرده و با استاندارد ERC-20 ساخته می‌شود. همچنین بخوانید : چین لینک چیست؟

ویژگی ‌های ارز چین لینک (ChainLink)

مهم‌ترین ویژگی منحصر به فرد چین لینک (ChainLink) ، کار با قراردادهای هوشمند است. این ارز دیجیتال امکان دسترسی آسان به قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند. در نتیجه پرداخت از طریق قرارداد به هر سیستم یا شبکه بانکی با استفاده از چین لینک (ChainLink) امکان‌پذیر می‌شود. همچنین کاربران این ارز دیجیتال می‌توانند از قراردادهای هوشمند با محدوده خاصی از پارامترها استفاده نمایند. در نتیجه ویژگی‌های منحصر به فرد ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink) به کاربران در انجام آسان‌تر معامله کمک بسیاری می‌کند.

پیش بینی آینده ارز چین لینک (ChainLink)

با توجه به نظر کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه، ارز دیجیتال چین لینک به دلیل فناوری و الگوریتم گسترده خود پتانسیل رشد و پیشرفت بیشتر را دارد. همچنین کارشناسان معتقد هستند که چین لینک (ChainLink) تا پایان سال ۲۰۲۵ صعود چشمگیری در بازار ارز دیجیتال خواهد داشت.


رتبه پنج بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : گراف پروتکل

افراد حاضر در بازار کریپتو با نام ارز دیجیتال گراف آشنایی دارند. پروتکل گراف The Graph Protocol شامل یک پروتکل کوئری غیرمتمرکز است که با هدف کمک به بلاک چین طراحی شد. این پروتکل به توسعه دهندگان کمک می کند تا با استفاده از ابزاری به نام GraphQL اپلیکیشن های غیرمتمرکز را روی پروتکل IPFS پیاده سازی کنند. این شبکه تلاش دارد تا به ساخت نسل بعدی وب ۳ بدون انحصار کمک کند. توسعه پروتکل گراف از ابتدا روی بلاک چین اتریوم بوده است. توکن اصلی این شبکه به نام GRT در بین برترین ارزهای بازار قرار دارد.

ویژگی ‌های ارز گراف (The Graph)

مهمترین ویژگی ارز گراف کمک به توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز است. زیرا پروتکل گراف با سازماندهی داده ها، موجب صرفه جویی در فضای ذخیره سازی خواهد شد که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به داده هایی کارامد و قابل اعتماد از بلاک چین دسترسی داشته باشند. قابلیت دیگر پروتکل گراف دسترسی آن به پروژه های بزرگ کریپتو از جمله Synthetic،  Uniswap و CoinGecko است که در حال حاضر از سرویس گراف استفاده کرده و به توسعه دهندگان در بکارگیری زیرشاخه های API منبع باز کمک می کنند.

پیش بینی آینده ارز گراف (The Graph)

با توجه به اینکه ارز دیجیتال گراف یا همان The Graph Protocol در دیفای به عنوان پلتفرم محبوب شناخته می شود، کاربران می توانند آن را به عنوان بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در نظر بگیرند. فضای دیفای نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای دسترسی به داده های بلاک چین برای توسعه دهندگان خواهد بود. وظیفه شبکه گراف نیز اتصال پلتفرم دیفای به داده های بلاک چین است. تحلیل گران معتقدند این شبکه ابزاری قوی برای توانمند سازی کاربرانی است که در شبکه بلاک چین فعالیت دارند و آینده خوبی را برای آن رقم می زنند. قراردادهای هوشمند تیم توسعه دهنده نیز بستر امن و مقرون بصرفه ای را برای معاملات ایجاد کرده است که می تواند در آینده روشن آن موثر باشد.


رتبه شش بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : اینترنت کامپیوتر

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (ICP) توسط بنیاد دفینیتی (Dfinity) ایجاد شده است و شبکه‌ای غیرمتمرکز بر پایه بلاک‌چین است. این توکن سبب ایجاد محیطی نامحدود برای قراردادهای هوشمند و یا سایر برنامه‌های غیرمتمرکز با کمک سرعت وب می‌شود. توکن ICP داده‌ها را پردازش و ذخیره کرده و فریم‌ورک‌های قدرتمندی را به توسعه‌دهنگان ارائه می‌دهد.

همچنین بخوانید : ارز ICP چیست؟ | آیا ارز Internet Computer ارزی آینده دار است؟

ویژگی ‌های ارز اینترنت کامپیوتر (ICP)

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (ICP) گسترش اینترنت عمومی است. افراد بی‌شماری در سراسر جهان توسط اینترنت به‌یکدیگر متصل شده‌اند. بنابراین این توکن می‌تواند بستر محاسبه جهانی هم باشد. از ویژگی‌ها و مزیت‌های دیگر این ارز دیجیتال داشتن تکنولوژی chainkey است. این تکنولوژی از مجموعه‌ای از پروتکل‌های رمزنگاری شده تشکیل شده است که نودهای سازنده توکن ICP را تنظیم می‌کنند و به وسیله‌هایی مانند ساعت هوشمند و تلفن همراه و… اجازه می‌دهد که از این طریق کار تایید اعتبار را انجام دهد.

پیش بینی آینده ارز اینترنت کامپیوتر (ICP)

اگر ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (ICP) در اهداف خود که تمرکز زدایی از اینترنت است، پایدار باشد و پیش‌روی کند، می‌تواند نحوه عملکرد اینترنت را که امروزه دست عده محدودی افتاده است تغییر دهد. این باعث می‌شود از محبوبیت عمومی خوبی در میان مردم برخوردار شود و ارزش اینترنت کامپیوتر (ICP) به طور چشمگیری افزایش ‌یابد. بنابراین می‌توان گفت ارز دیجیتال ICP یک سرمایه‌گذاری مناسب و بلند‌پروازانه است.


رتبه هفت  بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : بیت تورنت

ارز دیجیتال btt مربوط به پلتفرم بیت تورنت BitTorrent است که در اشتراک گذاری فایل ها به روش همتا به همتا محبوبیت خاصی دارد. کاربران با اشتراک گذاری فایل ها و پرونده ها از این پلتفرم پاداش یا همان BTT  دریافت می کنند. در واقع ترون نوعی سیستم بلاک چین است که با هدف به اشتراک گذاری محتوا توسعه یافته است. این محتوا می تواند شامل فایل های معمولی و یا بازی های آنلاین باشد. ارز btt نیز به عنوان تحریک و تشویق کاربران در این پلتفرم به آنها داده می شود تا تراکنش های این شبکه افزایش یابد. ارز بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟ | آیا بیت تورنت BTT ارزی آینده دار است؟

ویژگی ‌های ارز بیت تورنت (BitTorrent)

مهمترین ویژگی btt معماری توزیع شده آن است که امکان آپلود و دانلود فایل های حجیم را با قیمت پایین و بصورت کارآمد فراهم می کند. این ویژگی در نهایت به کاهش حجم اینترنت می انجامد. همچنین امکان دریافت توکن از طریق فرآیندهای مربوط به توزیع فایل های دیگران وجود دارد. ویژگی دیگر مربوط به مکانیزم ارتقای سرعت بیت تورنت است. در این مکانیزم کاربران می توانند برای اتصال دائم با اعضای سیستم و توزیع خود از کوین برای دادن پاداش به  bttها استفاده کنند.

پیش از این ترک شبکه برابر با کاهش سرعت و پایداری بود. اکنون این مشکل در سیستم های مجهز به سرور وجود ندارد. مکانیزم سرعت تورنت نیز به همین دلیل ایجاد شده است. از دیگر ویژگی های این ارز دیجیتال می توان به تراکنش با سرعت فوق العاده بالا، پورتال های مربوط به دانلود و پلتفرم کاربردی آن اشاره کرد.

پیش بینی آینده ارز بیت تورنت (BitTorrent)

ارز دیجیتال بیت تورنت با وجود مسیر پرفراز و نشیب توانسته جای خود را در بین فعالان بازار سرمایه باز کند. در حال حاضر این ارز دیجیتال در بین ۵۰ ارز محبوب بازار قرار دارد و با توجه به روند رو به رشدی که دارد آینده روشنی خواهد داشت.


رتبه هشت بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : دسنترالند

پروژه دسنترالند از موفق‌ترین پروژه‌هایی است که در قالب متاورس و به صورت غیرمتمرکز بر روی بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال که به عنوان یک جهان واقعیت مجازی (متاورس) شناخته می‌شود، افراد را قادر می‌سازد که علاوه بر گشت‌وگذار، به کسب درآمد و انجام کارهای دیگر بپردازند. کاربران می‌توانند در فضای این پلتفرم به ساخت خانه، ایجاد دفتر، فروش زمین، خرید و فروش محصولات و… مشغول شوند. ارز دیجیتال دسنترالند (Decentraland) دارای دو توکن بومی به نام LAND و MANA است که توکن مانا را پایه و اساس این ارز می‌دانند. توصیه میشود: ارز مانا (MANA) چیست؟ | پیش بینی قیمت و آینده ارز دسنترالند (مانا)

ویژگی ‌های ارز دسنترالند  (Decentraland)

از مهم‎ترین ویژگی‌‎های ارز دیجیتال دسنترالند (Decentraland) این است که تحت نظر هیچ ارگان و سازمانی نیست و غیرمتمرکز است و این باعث جذابیت بیشتر در جامعه بلاک‌چین شده است. از دیگر مزایا می‌توان به امنیت بالا، ساختار چند توکنی و پیشرو در متاورس اشاره کرد.

پیش بینی آینده ارز دسنترالند (Decentraland)

اکثر تحلیل‌گران آینده روشنی را برای دسنترالند (Decentraland) پیش‌بینی می‌کنند زیرا معتقدند آینده متعلق به متاورس است و چون این متاورس بر بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شده و غیرمتمرکز است، می‌تواند آینده روشنی داشته باشد. با این حال اگر شاهد مهاجرت دسته جمعی کاربران از دسنترالند (Decentraland) به پلتفرم دیگری باشیم، افراد کمتری از این برنامه استفاده کرده و باعث کاهش قابل توجه ارز MANA خواهد شد.


رتبه نه بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : بیسیک اتنشن توکن

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن Basic Attention Token بر پایه بلاک چین اتریوم طراحی شده است. این توکن می تواند فضایی را برای تعامل بیشتر تبلیغ دهندگان و مخاطبان آنها ایجاد کند. این توکن از زمان عرضه تاکنون تحولاتی را در صنعت تبلیغات و برندینگ بوجود آورد. در این مدت ارز دیجیتال بیسیک اتنشن به یک ارز کاربردی تبدیل شده و طراحان آن توانسته اند یک موتور جستجو با نام بریو Brave  راه اندازی کنند. برای ذخیره این ارز دیجیتال می توان از کیف پول های جکس، کوینومی و اتمیک استفاده کرد.

ویژگی ‌های ارز بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token)

از مهمترین ویژگی ارز دیجیتال بت (BAT) تکنولوژی استفاده شده در آن است. تکنولوژی اتنشن برای عملکرد خود از توجه کاربران دستور می‌گیرد. بدین صورت که محتوای بیشتر جستجو شده توسط کاربران همان محتوای مورد نظر آنها است. این همان تکنولوژی بت است. رغبت بیشتر در مشاهده یک تبلیغ باعث نمایش موضوعات مشابه در تبلیغات بعدی میشود.

پیش بینی آینده ارز بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token)

از زمان ظهور این ارز دیجیتال تا به حال نقاط چالشی بسیاری در تاریخچه آن ایجاد شده است. یکی از آنها مربوط به فیسبوک و گوگل است که سهم ۷۰ درصدی در تبلیغات دارند. از طرفی تعداد کاربران مرورگر بریو نیز می تواند نوعی محدودیت به شمار رود. با این حال تحلیلگران معتقدند در صورت رشد قیمت بیت کوین، تغییرات قیمت ارز بت نیز مثبت ارزیابی می شود.


رتبه ده بهترین ارز دیجیتال وب ۳ برای سرمایه گذاری : سولانا

ارز دیجیتال سولانا (Solana) یک بلاک‌چین پشتیبانی کننده از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز است. این ارز از طریق اثبات سهام با کاهش موانع ورودی و افزایش بازدهی و کارایی شبکه خود، بدون کاهش امنیت به دنبال افزایش مقیاس پذیری است و قصد دارد از نرم افزارهای بلاک‌چینی با سرعت بالا و بدون محدودیت پشتیبانی کند. ارز سولانا (Solana) از امنیت بالا و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بسیاری برخوردار بوده که دسترسی به آن را برای کاربران بسیار آسان‌تر می‌کند. همچنین این ارز به دلیل بهره‌مندی از الگوریتم اثبات زمان می‌تواند برای افزایش سرعت بلاک‌چین مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی های از سولانا (Solana)

شبکه بلاک‌چین سولانا (Solana) یک توکن اختصاصی به نام SOL دارد که از الگوریتم اثبات سهام استفاده کرده و به کاربرانی که از آن نگهداری می‌کنند، پاداش می‌دهد. در شبکه ارز دیجیتال سولانا کلیه کارمزدهای پرداختی از طریق SOL ارزیابی و محاسبه می‌گردد. در نتیجه یکی از مهم‌ترین ویژگی های ارز سولانا (Solana) در میان کاربران، امنیت بالا و کاهش زمان ساپلای است.

پیش بینی آینده ارز سولانا (Solana)

ارز دیجیتال سولانا (Solana) با ویژگی های منحصر به فرد خود، قطعاً آینده روشنی در بازار خواهد داشت. طبق پیش بینی تحلیلگران بازار ارز دیجیتال در آینده از ارز کاربردی و کم‌هزینه سولانا (Solana) به جای اتریوم در بازار استفاده می‌شود. سولانا در حال حاضر به دنبال افزایش محبوبیت در میان کاربران است که تا حدودی هم موفق شده به هدف خود نزدیک شود. ارز دیجیتال سولانا (Solana) تا به حال رشد بسیار خوبی داشته و ارزش آن در بازار کمتر از اتریوم نیست.


سوالات متداول

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در وب ۳ کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری وب ۳ ، یکی از ارز های معرفی شده در این مقاله هستند.

کدام صرافی همه ارز های دیجیتال را دارد؟

از میان صرافی های ایرانی ، نوبیتکس و کیوسک و از میان صرافی های خارجی کوینکس و کوکوین تقریبا همه ارز های معرفی شده را دارند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین صرافی خارجی برای ایرانی ها و بهترین صرافی ایرانی را بخوانید.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره اکثر ارز های دیجیتال کدام است؟

در حال حاضر تراست والت و متاماسک بهترین کیف پول ارز دیجیتال به حساب می آیند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها را بخوانید.

آیا تمام ۱۱ ارز دیجیتال معرفی شده را بخریم؟

قطعا نه. بهتر است بعد از بررسی و تحلیل تک تک آنها انتخاب خود را انجام داده تا دچار ضرر و زیان نشوید.

چگونه سابقه ارز های دیجیتال را بررسی و آینده آنها را پیش بینی کنیم؟

سعی کنید با خواند آخرین تحلیل های ارز دیجیتال و دنبال کردن جدید ترین اخبار ارز دیجیتال ، از آخرین رویداد ها ، اتفاقات و حوادث موثر بر قیمت ارز های دیجیتال با خبر شوید.


چه فاکتور هایی برای انتخاب بهترین ارز های دیجتال وب ۳ در سال ۲۰۲۳ بررسی کردیم؟

 • بررسی نقشه راه ، اهداف و بررسی وعده های داده شده
 • عملکرد تیم پروژه و پروفایلشان در شبکه های اجتماعی
 • پوشش رسانه ای و تبلیغات و بازاریابی
 • پلتفرم ها و صرافی هایی که در آن خرید و فروش می شود
 • میزان نوسانات قیمتی : نوسانات غیر عادی و بیش از حد میتواند خطرناک باشد.
 • میزان حجم معاملات : حجم معاملات توکن هایی که فقط در یک صرافی لیست شده اند بسیار پایین و امکان دستکاری قیمتی آن بالاست.

چه فاکتور هایی برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 بررسی کردیم؟


بهترین ارز های دیجتال وب ۳ را در کدام کیف پول نگهداری کنیم؟

ابتدا توصیه میکنیم برای پاسخ این سوال مقاله بهترین روش نگهداری ارز دیجیتال چیست؟ | صرافی یا کیف پول ؟ را بخوانید. اما به صورت خلاصه:

 • کیف پول ارز دیجیتال (توصیه می شود) : کیف پول ها انواع مختلف رایگان و پولی و حضانتی و غیر حضانتی دارند. شما می توانید یکی از کیف پول های تحت وب ، موبایلی و گرم و سرد را مناسب خودتان انتخاب کنید. تراست والت و متاماسک یکی از بهترین کیف پول های رایگان است که تقریبا همه ارز های دیجیتال جدید و شبکه های بلاک چین مختلف را پشتیبانی می کند.
 • صرافی ارز دیجیتال (توصیه نمی شود) : ذخیره دارایی ها در صرافی ها هر چند ریسک بسیار زیادی دارد اما تقریبا شما را از کارمزد انتقال بی نیاز می کند. 

قبل از خرید بهترین ارز های دیجتال وب ۳ به این نکات توجه فرمایید:

 1. خودتان در خصوص هر پروژه ، اهداف، راه ها و وعده های داده شده و نحوه محقق شدن آن  تحقیق کافی کنید. میتوانید از تحلیل فاندامنتال چیست؟ چگونه یک ارز دیجیتال را تحلیل کنیم؟ شروع کنید.
 2. از ارز هایی که حجم معاملات کمی دارند دوری کنید. این ارز ها می توانند به سادگی در یک صرافی پامپ و یا دامپ شوند.
 3. مقدار زیادی از یک ارز نخرید و سعی کنید اصول اصلی مدیریت سرمایه را بجا آورید. سرمایه گذاری در یک ارز میتواند ریسک زیادی به همراه داشته باشد.از آموزش مدیریت سرمایه شروع کنید.
 4. از کلاهبرداری ها دوری کنید: ارز های دیجیتال به دلیل نو بودن و ناشناس بودنش بسیار مستعد کلاهبرداری است. برای این منظور حتما مقاله لیست سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال و اسکم را بخوانید.

امیدواریم این مقاله تا حدودی توانسته باشد شما را با بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری در وب ۳ آشنا کند. اگر تجربه ای در خصوص سرمایه گذاری دارید حتما در بخش کامنت ها مطرح کنید.

ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بهترین ارز های دیجتال وب ۳ در سال ۲۰۲۳ | بروزرسانی خرداد ۱۴۰۳» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *