تحلیل بیت کوین ۱ آبان ۹۹

تحلیل بیت کوین ۱ آبان ۹۹

تحلیل بیت کوین 1 آبان 99

بیت کوین قله جدید ۲۰۲۰ را بالاتر از ۱۳۰۰۰ دلار لمس کرد. حرکت بعدی آن چیست؟

در ۲۱ اکتبر، بیت کوین با ایجاد یک کندل بزرگ انگالفینگ صعودی و شکستن بالاتر از منطقه مقاومت ۱۲۰۵۰ دلار، صعود خود را ادامه داد.

در حالی که اصلاح نزولی کوتاه مدت ممکن است رخ دهد، به احتمال زیاد روند بیت کوین هنوز صعودی است.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • بیت کوین از ناحیه مقاومت ۱۲۰۵۰ دلاری شکسته شده است.
  • سطوح مقاومت بعدی ۱۴۰۰۰، ۱۶۴۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار هستند.
  • بیت کوین به احتمال زیاد در موج ۳ یک حرکت صعودی است.

شکست قله سپتامبر

در ۲۱ اکتبر، بیت کوین با ایجاد یک کندل انگالفینگ صعودی، منطقه مقاومت ۱۲۵۰۵ دلار قبلی را شکست، و صعود خود را ادامه داد. قیمت قبل از اینکه اندکی کاهش یابد و به قیمت فعلی در ۱۲۸۰۰ دلار برسد، به بالاترین قیمت در ۱۳۲۳۵ دلار رسید.

اگر قیمت BTC شروع به کاهش کند، انتظار می‌رود منطقه ۱۲۰۵۰ دلاری به عنوان حمایت عمل کند.

با این حال، شاخص‌های تکنیکال هیچ ضعفی نشان نمی‌دهند. RSI، MACD  و Stochastic Oscillator  بدون ایجاد واگرایی نزولی در حال افزایش هستند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه بیت کوین

نمودار هفتگی نشان می‌دهد که ممکن است قیمت از یک خط مقاومت نزولی شکسته شده باشد، با این حال هنوز نتوانسته است در بالای این منطقه بسته شود.

اگر BTC در انجام این کار موفق شود، سطوح بعدی مقاومت در ۱۴۰۰۰ دلار (بالاترین سایه از ژوئن ۲۰۱۹)، و ۱۶۴۰۰ دلار و سپس ۱۹۵۰۰ دلار پیدا می‌شوند.

سطوح مقاومت در نمودار هفتگی

سطوح مقاومت در نمودار هفتگی

روند کوتاه مدت

نمودار کوتاه مدت دو ساعته نشان می‌دهد که قیمت یک کندل ستاره تیراندازی را ایجاد کرده است، که به طور معمول یک سیگنال معکوس نزولی محسوب می‌شود.

با این حال، علاوه بر ستاره تیرانداز، هیچ نشانه دیگری از ضعف وجود ندارد. در حالی که RSI در منطقه بیش از حد خرید است، اما هیچ واگرایی نزولی ایجاد نکرده است. همچنین، در حالی که MACD  شروع به کاهش کرده است، سیگنال معکوس نزولی ایجاد نکرده است.

بنابراین، تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد، اگرچه قیمت BTC می‌تواند در کوتاه مدت اصلاح شود، اما هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که نشان دهد در پایان روند صعودی است.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار 2 ساعته

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۲ ساعته

شمارش امواج

به احتمال زیاد بیت کوین در ۸ سپتامبر حرکت انگیزشی صعودی را شزوع کرده است (در زیر به رنگ نارنجی نشان داده شده است) و در حال حاضر در موج سوم است. محتمل‌ترین سطح برای پایان دادن به این موج، سطح ۳.۶۱ فیبوناچی از موج ۱ است که در ۱۴۳۶۰ دلار قرار دارد.

در داخل موج سوم، به نظر می‌رسد که این قیمت به قله سومین موج فرعی نزدیک شده است (آبی) یا آن را به اتمام رسانده است، جایی که سطح ۳.۶۱ فیبوناچی از زیر موج ۱ گسترش یافته است.

بعلاوه، از آنجا که امواج ۲ و ۴ باید متناوب باشند، تصحیح موج ۲ نشان می‌دهد که موج ۴ کم عمق است. به احتمال زیاد نزدیک به ۱۲۱۲۵ دلار به پایان می‌رسد، که سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی از زیر موج ۳ و نزدیک به یک منطقه حمایت جزئی است.

پس از آن انتظار می‌رود که BTC حرکت رو به بالا را از سر بگیرد.

شمارش امواج در نمودار 4 ساعته بیت کوین

شمارش امواج در نمودار ۴ ساعته بیت کوین

نمودار کوتاه مدت‌تر، موج‌های فرعی جزئی از موج فرعی ۳ را نشان می‌دهد (با قرمز و سبز نشان داده شده است) و همچنین یک موج فرعی ۵ را نشان می‌دهد.

شمارش امواج در نمودار 1 ساعته

شمارش امواج در نمودار ۱ ساعته

نتیجه گیری

به احتمال زیاد BTC انگیزه صعودی دارد و به سمت بالاتر حرکت می‌کند. اصلاح کوتاه مدت به سمت ۱۲۱۰۰ دلار در این مدت ممکن است اتفاق بیفتد.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفت =