تحلیل بیت کوین ۲۲ مرداد ۹۹

تحلیل بیت کوین ۲۲ مرداد ۹۹

تحلیل بیت کوین 22 مرداد 99

قیمت بیت کوین برای دومین بار در ده روز اخیر ۱۲۰۰۰ دلار را پس زد. اکنون تریدرها درباره حرکت بعدی آن بحث می کنند.

قیمت بیت کوین دومین بار سطح مقاومتی ۱۲۰۰۰ دلار را پس زد. تریدرها به طور کلی درباره روند کوتاه مدت بیت کوین پس از تقویت در زیر سطح مقاومتی حیاتی خوشبین هستند.

زمانی که یک دارایی نزدیک یک محدوده مقاومتی به ثبات می رسد معمولا نشان دهنده احتمال ادامه روند صعودی است. این حالت بیانگر این است که فروشندگان قدرت کافی را برای پایین آوردن بیت کوین ندارند. بسیاری از تریدرها انتظار دارند قیمت بیت کوین در رنج ۱۰۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار باقی بماند. اگر قیمت به زیر سطح حمایتی کلیدی ۱۰۵۰۰ نرسد ساختار صعودی بازار حفظ خواهد شد.

امروز افت بیت کوین از حدود ۱۱۹۵۰ دلار شروع شد. این دارایی طی چند ساعت به ۱۱۱۵۰ دلار رسید که کف روزانه آن بود و سپس با کمی بازیابی اکنون در حدود ۱۱۳۰۰ دلار در حال معامله است.

نمودار 5 دقیقه ای بیت کوین - دلار

نمودار ۵ دقیقه ای بیت کوین – دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک نمایید.

اگر افت قیمت ادامه داشته باشد سطوح حمایتی ۱۱۲۰۰، ۱۱۰۵۰ و سپس ۱۰۹۰۰ دلار در پیش خواهند بود. برای بازگشت و ادامه روند صعودی بیت کوین باید از سطح ۱۱۸۰۰ دلار عبور نماید تا بتواند نیم نگاهی به ۱۲۰۰۰ دلار داشته باشد.

ادامه روند گاوی بیت کوین

عامل اصلی در پیش بینی ادامه روند صعودی بیت کوین در کوتاه مدت، ساختار بازار بلندمدت آن است. تحلیلگران معتقدند نمودارهای با تایم فریم طولانی بیت کوین مثلا تایم فریم ماهانه شکست را به طور واضحی نشان می دهند. این شکست همراه با خارج شدن بیت کوین از رنج طولانی مدت آن مخصوصا زمانی که شکست در یک نمودار با تایم فریم طولانی رخ بدهد اغلب به یک رالی گسترده منجر می شود.

پس از ثبت بیشترین قیمت در سال ۲۰۱۷ و دستیابی به ۲۰۰۰۰ دلار، بیت کوین در یک رنج چندساله قرار گرفته است که کف آن ۳۱۵۰ دلار در سال ۲۰۱۸ بوده و سقف آن ۱۴۰۰۰ دلار در جولای ۲۰۱۹ ثبت شده است. زمانی که در روزهای اخیر بیت کوین از ۱۱۵۰۰ دلار گذشت رنج موردنظر در نمودار هفتگی و ماهانه شکسته شد. داده های دیگر از بازار می توانند مکمل روند صعودی بیت کوین در طولانی مدت باشند.

به گفته کایل دیویس بنیانگذار Three Arrows Capital:

یک شکاف کوچک بین ۱۴۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ در بازار آپشن وجود دارد. طبق داده ها بالاتر رفتن بیت کوین از ۱۴۰۰۰ دلار می تواند آن را برای شروع رالی بعدی تقویت کند.

برخی از تریدرها تاکید دارند که ساختار فعلی بازار بیت کوین بسیار خوشبینانه است. به گفته اسکات ملکر تریدر ارز دیجیتال جذب کف های قیمتی بیت کوین نشان دهنده روند گاوی بیت کوین است. به اعتقاد او

اکنون فصل خرید در کف است و احتمال ثبت کف در سطوح بالاتر هم وجود دارد. این یک نمودار صعودی است و تمام.

در نمودار چهار ساعته قیمت که توسط ملکر منتشر شده بیت کوین چهار کف بالا را ثبت کرده که بالاتر از کف های قبلی است. این الگو در تحلیل تکنیکال یک ساختار مثبت تلقی می شود زیرا قدرت خریداران را نشان می دهد. هر کف قیمتی در ۱۰ روز گذشته توسط خریداران خریداری شده است.

این عوامل تکنیکال مثبت، داده های مثبت زنجیره ای بازار را تکمیل کرده است. این داده ها نشان می دهد تعداد سرمایه گذاران بلندمدتی بیت کوین افزایش شدیدی یافته است.

موانع کوتاه مدت بر سر راه بیت کوین

در کوتاه مدت بیت کوین با دو مانع رو به رو خواهد بود: یک فراکتال تاریخی و کاهش اندک نقدینگی.

هر دوی این عوامل می توانند فشار فروش را در کوتاه مدت برای بیت کوین ایجاد کنند اما در مقایسه با چند هفته پیش احساسات کلی پیرامون بیت کوین مثبت مانده است.

فراکتال تاریخی پولبک در کوتاه مدت را نشان می دهد. به گفته تحلیلگران از زمان می ۲۰۲۰ تا کنون یک فراکتال داشته ایم که معاملات در یک رنج خاص انجام می گرفته است. این روند زیاد طول نخواهد کشید اما باید انتظار یک افت دیگر در قیمت را نیز داشته باشیم.

این فراکتال با کاهش تسویه بیت کوین که در نتیجه کاهش تعداد تراکنش های زنجیره ای در چند هفته گذاشته رخ داده همزمان شده است. با این حال میزان کلی تراکنش ها نسبت به سطوح قبلی آن پیش از روند صعودی همچنان بالا می باشد.

متغیرهای موثر بر بازار ارز های دیجیتال

در هفته های پیش رو چندین متغیر می توانند بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارند. مهمترین این عوامل روند صعودی آلت کوین ها می باشد.

در هفته های اخیر آلت کوین ها بر خلاف ارزهای دیجیتال اصلی افزایش قیمت داشته اند. به عنوان مثال توکن BAND و چین لینک به ترتیب ۳۴۸ و ۸۸ درصد رشد قیمتی را تجربه کرده اند.

اینکه در کوتاه مدت چه میزان از سود حاصل از آلت کوین ها به بیت کوین وارد شود مشخص نیست. به گفته تحلیل گران تمایل بازار به پذیرفتن ریسک بالاتر آلت کوین ها نشان دهنده احساسات مثبت بازار است.

ترکیب ساختار بازار و داده های زنجیره ای احساسات پیرامون بیت کوین را در بلندمدت ارتقا داده است. اما در کوتاه مدت پولبک جزئی قابل پیش بینی است.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 5 =