تحلیل قیمت بیت کوین ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

زنده شدن بازار با ابراز تمایل مایکرواستراتژی به خرید بیت کوین

در ۲۴ ساعت اخیر قیمت بیت کوین افت ۳ درصدی پیدا کرده است. قیمت این ارز دیجیتال از کف ۳۱۱۸۵ در هفته گذشته بازیابی شده اما نتوانسته بر مقاومت ۴۰۷۶۵ دلار که معادل سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه است غلبه کند.

در آخر هفته قیمت بیت کوین دوباره افت کرد اما حمایت ۳۴۷۶۰ از افت بیشتر جلوگیری نمود. در نمودار کوتاه مدت ۴ ساعته، یک الگوی مثلث متقارن تشکیل شده است.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

دیروز قیمت از ضلع پایینی این مثلث بالا رفت و به گوشه بالایی در ۳۸۰۰۰ رسید. اما در این سطح پس زده شد و مجددا افت نمود. بازار اکنون در حال دفاع از حمایت محدوده ۳۶۰۰۰ است که هم راستای سطح ۰.۵ فیبوناپی کوتاه مدت قرار دارد.

نمودار 1 روزه قیمت بیت کوین / دلار

نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

نزدیک ترین حمایت ها در ۳۵۱۰۰ (گوشه پایینی مثلث)، ۳۴۷۶۰ (سطح ۱.۴۱۴ اکستنشن فیبوناچی)، ۳۴۰۰۰، ۳۳۲۵۰ و ۳۲۴۶۵ ، ۳۲۰۰۰ و ۳۱۱۸۵ دلار (سطح ۱.۶۱۸ اکستنشن فیبوناچی) قرار دارند.

در طرف دیگر، اولین مقاومت در ۳۷۲۰۰ یعنی گوشه بالایی مثلث قرار دارد. پس از آن نیز مقاومت های ۳۸۰۰۰، ۴۰۰۰۰ (میانگین متحرک ۲۰ روزه)، ۴۰.۷۶۵ (۰.۳۸۲ فیبوناچی)، ۴۱۲۰۰ (میانگین متحرک ۲۰۰ روزه) و ۴۲۰۰۰ دلار قرار دارند. سطح ۴۲۰۰۰ مهمترین سطح برای روند قیمت در میان مدت می باشد.

RSI روزانه در منطقه خرسی قرار دارد اما در حال افزایش است و یک سقف بالاتر را تشکیل داده است. با این حال به نظر می رسد خریداران توانایی ایجاد مومنتوم ثابت و کافی برای ایجاد یک روند پایدار صعودی را ندارند.

منبع: cryptopotato
اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *