ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
مجله خبری 19 بهمن 99: صعود قیمت بیت کوین، اتر و آلت کوین ها

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد قله جدید اتریوم، افزایش قیمت بیت کوین، ادامه توئیت های ایلان ماسک و سقوط دوباره قیمت ریپل بودیم. با ما همراه باشید.

قیمت بیت کوین یک قدم تا ۵۰ هزار دلار

بیت کوین پس از شکستن مقاومت ۴۰۰۰۰ دلار، نشانه هایی از شروع یک رالی جدید بروز داده که امیدها را برای ثبت یک قله تاریخی جدید افزایش داده است.

بالاتر از این سطح ماندن برای بیت کوین بسیار حیاتی است و آینده آن را مشخص می کند. به گفته مایکل ون دپاپ قدرت بیت کوین به این معناست که دامیننس آن در بازار در حال برگشتن است. شکست واضح به بالاتر از قله تاریخی ۴۲۰۰۰ دلار می تواند قیمت بیت کوین را تا ۵۰۰۰۰ دلار پیش ببرد.

این اولین بار در ۲۳ روز گذشته است که بیت کوین به بالاتر از ۴۰ هزار دلار رسیده اما این بار احساسات بازار کمی آرام تر است و بازار مشتقات هم آن چنان داغ نشده است.

برخی از سرمایه گذاران حقوقی از افزایش قیمت در این هفته استفاده کرده اند و بخش از سود خود را دریافت نموده اند. از جمله شرکت سرمایه گذاری رافر ۶۵۰ میلیون دلار از سود اکتسابی اش در دو ماه گذشته را دریافت کرده است.

قیمت اتر در ۱۷۵۰ دلار همراه با کارمزد بالا

اتر این هفته قله های تاریخی قبلی خود را شکست و به ۲۰۰۰ دلار نزدیکتر شد. پس از ثبت ۱۷۵۶ دلار، مهمترین آلت کوین دچار اصلاح اندکی شد و به ۱۶۷۲.۹ دلار رسید.

رکورد جدید قیمتی به دلیل افزایش علاقه به سکه های دیفای رخ داده که از شبکه اتریوم به عنوان پایگاه خود استفاده می کنند. همچنین قرار است به زودی CME فیوچرز اتریوم راه اندازی شود و این بر بالارفتن قیمت تاثیر مثبت گذاشته است.

تنها مشکلی که در این زمینه وجود دارد افزایش هزینه های گس است. هزینه تراکنش ها به قدری افزایش یافته که برخی صرافی ها مجبور به متوقف کردن برداشت ها شده اند.

این یک نشانه خطر است و در صورت ادامه این شرایط امکان افت شدید اتریوم برای خروج از این وضعیت وجود دارد.

بازهم صعود دوج کوین پس از توئیت ایلان ماسک

افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در این هفته تا حدودی تحت تاثیر ایلان ماسک بوده است. وی که به دوج کوین علاقه بسیاری دارد این هفته هم چندین توئیت درباره دوج کوین منتشر کرده که باعث افزایش قیمت دوج شده است.

این هفته پس از انتشار توئیتی با هشتگ بیت کوین هزاران دلار به قیمت بیت کوین اضافه شد. پس از آن او در مصاحبه ای طرفداری خود از بیت کوین را اعلام کرد اما این اظهار نظر به اندازه توئیت او بر قیمت بیت کوین تاثیرگذار نبود.

در تحقیقات اخیر مشخص شده هربار که ماسک درباره دوج کوین یا بیت کوین توئیت کرده است افزایش قیمت و همچنین افزایش قابل توجه حجم معاملات رخ داده است.

محققان در این باره هشدار داده اند: با اینکه رفتار ماسک در حال حاضر جالب است و تاثیر مثبتی بر قیمت دارد تاثیر منفی توئیت های منفی او هم می تواند چشمگیر باشد.

سقوط ۵۰ درصدی قیمت ریپل

قیمت ریپل این هفته در حالی که از افزایش ۸۶ درصدی بهره مند شده بود موردتوجه گروه موسوم به r/Wallstreetbets در ردیت قرار گرفته بود. این افزایش با وجود ادامه روند قضایی پرونده کمیسیون بورس علیه ریپل اتفاق افتاده بود.

در روز ۱ فوریه گروههای تلگرامی و غیره مردم را به خرید عمده ریپل تشویق نمودند اما سرانجام این خریدها چیزی جز اشک و آه نبود. تنها در دو ساعت قیمت این آلت کوین حدود ۵۰ درصد افت کرد و سرمایه گذاران نقره داغ شدند.

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۴۰۷۷۶، اتر ۱۶۷۶ و ریپل ۰.۴۴ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به  ۱۲۱۸۷۸۶۷۱۱۰۱۳ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین UMA، 0x  و PancakeSwap بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب  HedgeTrade، ThorChain و Fantom شده است.

منبع:کوین تلگراف
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.