تحلیل قیمت بیت کوین ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

تحلیل بیت کوین 20 دی 99

بازار بیت کوین بالاخره از فاز عدم قطعیت خارج شد و فروشندگان کنترل قیمت را به دست گرفتند. قیمت بیت کوین که در محدوده ۳۶۰۰۰ تثبیت شده بود یک بار دیگر دچار افت شد.

نکات مهم تحلیل:

  • بیت کوین یک بار دیگر اصلاح شدیدی را تجربه کرد و از ۳۶۰۰۰ دلار تا ۳۲۰۰۰ دلار کاهش قیمت داشت.
  • برخی تحلیل گران معتقدند چرخه خرسی قیمت بیت کوین آغاز شده است.

با رسیدن قیمت به زیر میانگین‌های متحرک ساده ۵۰ و ۱۰۰ در نمودار ۴ ساعته، امیدها برای بازیابی قیمت کمتر شده و بر قدرت فروشندگان افزوده شد.

این ارز دیجیتال پرچم دار اکنون به سختی بالاتر از ۳۲۰۰۰ قرار گرفته و اندیکاتورهای تکنیکال چشم اندار بسیار نزولی را در کوتاه مدت نشان می دهند.

به گفته یکی از تحلیل گران به نام NebraskanGooner، بیت کوین اکنون در یک چرخه نزولی است. اولین سقوط از قله تاریخی ۶۵۰۰۰ آغاز این چرخه بوده است. توقف در حوالی ۳۰۰۰۰ یک فرصت کوتاه برای بازیابی داده و قیمت را تا حوالی ۴۰۰۰۰ بازگردانده اما این سطح دوام چندانی نداشته و قیمت دوباره سقوط کرده است.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

نمودار ۴ ساعته تشکیل یک الگوی مثلث متقارن را نشان می دهد.  پیش بینی صعود تا ۵۰۰۰۰ به محض ایجاد بریک اوت جدید امیدها را برباد داد. حالا اگر سطح ۳۲۰۰۰ پایدار نماند، افت ۳۵ درصدی قیمت از الگوی مثلث به وقوع خواهد پیوست. این حرکت می تواند قیمت بیت کوین را تا ۲۳۰۰۰ دلار کاهش دهد.

سایر اندیکاتورهای تکنیکال هم دیدگاه خرسی را تایید می کنند. به عنوان مثال هر دو اندیکاتور مکدی و RSI در نمودار ۴ ساعته سیگنال های نزولی واضحی دارند که می تواند باعث هجوم بیشتر فروشندگان شود.

NebraskanGooner معتقد است چرخه گاوی بعدی با وجود فشار فروش فعلی بزرگتر و قوی تر از همیشه خواهد بود. بنابراین سرمایه گذاران باید در دوران سختی صبر پیشه کنند تا روزهای خوب فرا برسند.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

منبع: کوین گیپ
اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *