ورود
تحلیل قیمت بیت کوین 5 مهر 1400

قیمت بیت کوین بالاتر از حمایت مهم ۴۰۷۵۰ دلار تثبیت شده است. قیمت در حال افزایش است و به زودی احتمال شکسته شدن مقاومت ۴۵۰۰۰ وجود خواهد داشت.

نکات مهم تحلیل قیمت بیت کوین:

  • بیت کوین یک موج بازیابی قیمت را بالاتر از سطوح مقاومتی ۴۲۸۰۰ و ۴۳۰۰۰ دلار آغاز کرده است.
  • قیمت هم اکنون بالاتر از ۴۳۰۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.
  • شکست به بالای خط روند نزولی با مقاومت نزدیک ۴۲۲۰۰ در نمودار ساعتی رخ داده است.
  • امکان افزایش قیمت پس از عبور از مقاومت ۴۵۰۰۰ وجود دارد

شروع یک موج صعودی

قیمت بیت کوین چندین جلسه معاملاتی را پایین تر از سطح ۴۳۰۰۰ سپری کرد. افت قیمت تا زیر ۴۱۰۰۰ دلار ادامه یافت اما خریداران در محدوده ۴۰۷۵۰ دلار وارد عمل شدند. فروشندگان برای شکستن حمایت ۴۰۷۵۰ دلار دو بار تلاش کردند اما ناموفق بودند.

در نتیجه یک موج جدید افزایشی آغاز شد و به نظر می رسد که الگوی کف دوقلو در نزدیکی سطح ۴۰۷۵۰ دلار تشکیل شده باشد. با افزایش قیمت بیت کوین، مقاومت های ۴۲۰۰۰ و ۴۲۸۰۰ دلار یکی پس از دیگری فتح شد. همچنین خط روند نزولی با مقاومت ۴۲۴۰۰ در نمودار ساعتی بیت کوین / دلار شکسته شد.

بیت کوین توانسته سطح ۵۰ درصد ریتریسمنت فیبوناچی را در حرکت نزولی اخیر از ۴۵۱۵۳ به ۴۰۷۵۰ دلار بشکند و اکنون بالاتر از ۴۴۰۰۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی قرار بگیرد.

علاوه بر این، قیمت در نزدیکی سطح ۷۶.۴ ریتریسمنت فیبوناچی در حرکت نزولی از ۴۵۱۵۳ به ۴۰۷۵۰ دلار در حال استراحت است. در بالا نزدیک ترین مقاومت در سطح ۴۴۸۰۰ دلار قرار دارد و اولین مقاومت مهم در نزدیکی سطح ۴۵۰۰۰ واقع است.

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

بسته شدن قیمت بالاتر از ۴۴۸۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار می تواند موجب افزایش ثابت قیمت شود. مقاومت اصلی در محدوده ۴۵۵۰۰ قرار دارد و بالاتر از آن احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا مقاومت بعدی در ۴۶۲۰۰ دلار وجود دارد.

اندیکاتور مکدی در نمودار ساعتی به تدریج در حال سرعت گرفتن در منطقه گاوی است. RSI برای جفت بیت کوین / دلار بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

سناریوی افت قیمت بیت کوین

اگر بیت کوین نتواند محدوده مقاومت ۴۵۰۰۰ را بشکند، اصلاح قیمت محتمل خواهد بود. نزدیک ترین حمایت در این مسیر در سطح ۴۳۶۰۰ دلار قرار دارد.

اولین حمایت اصلی در محدوده ۴۳۲۰۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است. افت بیشتر می تواند قیمت را تا محدوده حمایتی ۴۲۰۰۰ دلار در کوتاه مدت هدایت کند.

منبع:newsbtc
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *