ورود
تحلیل قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل 24 شهریور 1400

بیت کوین یک الگوی شمع پوشا را در ۱۴ سپتامبر ثبت کرده است. اتریوم برای شکستن کانال نزولی خود تلاش می‌کند و ریپل بالاتر از حمایت افقی ۱.۰۵ دلار معامله می‌شود.

بیت کوین

بیت کوین بعد از رسیدن به کف ۴۳۴۰۰ دلار در ۱۳ سپتامبر یک شمع پوشای صعودی را در روز بعد ثبت کرده مه سقف آن ۴۷۲۵۰ دلار است. این افزایش قیمت باعث شده منطقه ۴۳۹۵۰ به عنوان حمایت تثبیت شود. این سطح معادل سطح ۰.۳۸۲ ریتریسمنت فیبوناچی هم هست.

اکنون قیمت بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار دارد که مومنتوم را در میان مدت برقرار کرده است. تلاش برای رسیدن قیمت به بالای کانال نزولی سیگنالی از بریک اوت صعودی در کوتاه مدت است. واگرایی صعودی در نمودار ۴ ساعته در روزهای اخیر سیگنالی از تثبیت کف بالقوه در ۴۲۸۰۰ دلار است. در کوتاه مدت بسیار مهم است که قیمت بیت کوین بالاتر از حمایت میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باقی بماند و سطح ۴۷۲۰۰ که یک مقاومت تکنیکال و آن چین است دوباره فتح شود.

همچنین در نمودار روزانه یک برخورد طلایی (golden cross) رخ داده و میانگین متحرک ۵۰ روزه به بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روزه رسیده است. این یک سیگنال تکنیکال کلاسیک برای حرکت صعودی است. اگرچه این یک نشانه صعودی به شمار می‌رود اما برای تأیید آن نیاز به بررسی دقیق پرایس اکشن و سایر اندیکاتورها داریم.

باوجود این افزایش قیمت، اندیکاتورهای تکنیکال نزولی هستند. مکدی در حال کاهش است و تقریباً منفی شده، RSI هم به زیر سطح میانی ۵۰ رسیده و سوپرترند برای اولین بار پس از افت قیمت بعد از قله تاریخی ماه آوریل نزولی شده است.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین / دلار

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

اتریوم

پس از ۷ سپتامبر، اتریوم داخل یک کانال نزولی در حال معامله بوده است. اما بعد از افزایش قیمت در ۱۳ سپتامبر حرکت صعودی پیدا کرده است.

این افزایش قیمت پس از واگرایی صعودی در RSI و مکدی صورت گرفته است. RSI در حال حاضر به بالای سطح ۵۰ رسیده در حالی که مکدی در آستانه ورود به منطقه مثبت قرار دارد.

اگر بریک اوت به خارج از کانال صورت بگیرد، احتمالاً اتریوم با مقاومت ۳۶۵۰ دلار روبه رو خواهد شد. این همان سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی است که با خط مقاومت نزولی در یک راستا قرار گرفته است.

نمودار شش ساعته قیمت اتریوم / دلار

نمودار شش ساعته قیمت اتریوم / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

ریپل

در ششم سپتامبر ریپل به قله ۱.۴۲ دلار دست یافت اما در روز بعد افت شدیدی را تجربه کرد. از آن زمان ریپل بالاتر از منطقه حمایتی افقی ۱.۰۵ دلار در حال معامله بوده است.

با اینکه ریپل بالاتر از حمایت خود قرار گرفته اندیکاتورها تصویر نزولی ارائه می‌دهند. RSI و مکدی هر دو در حال افت هستند و RSI به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

نمودار یک روزه قیمت ریپل / تتر

نمودار یک روزه قیمت ریپل / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

منبع:beincrypto
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *