گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال 18 فروردین 1400

قیمت بیت کوین نتوانست به بالای ۵۹۰۰۰ برسد و دچار اصلاح شد. اکنون بیت کوین بالاتر از حمایت ۵۷۰۰۰ معامله می شود. به نظر می رسد این ارز دیجیتال در حال آماده شدن برای حرکت بزرگ بعدی خود است.

بسیاری از آلت کوین های بزرگ به تدریج در حال رشد هستند. اتریوم اکنون بالاتر از ۲۰۸۰ معامله می شود و نشانه هایی از رشد بیشتر و بالارفتن از ۲۱۵۰ دلار دیده می شود. ریپل همچنان به عملکرد خوب خود ادامه داده و اکنون بالاتر از سطح ۱ دلار قرار گرفته است.

قیمت بیت کوین

پس از تلاش برای شکست ۵۹۰۰۰ قیمت بیت کوین دچار اصلاح شده است. حمایت ۵۸۰۰۰ هم شکسته شده اما قیمت از حمایت ۵۷۲۰۰ پایین تر نیامده است. اولین مقاومت مهم در سطح ۵۹۵۰۰ انتظار می کشد و بالاتر از آن مقاومت ۶۰۰۰۰ قرار دارد.

در پایین هم حمایت های ۵۸۰۰۰ و ۵۷۲۰۰ سطوح مهم پیش رو هستند. در صورت افت بیشتر، اصلاح تا ۵۵۵۰۰ ادامه خواهد یافت.

قیمت ارز دیجیتال اتر

اتریوم از قله تاریخی خود پایین آمده است. این آلت کوین مهم اکنون زیر ۲۱۰۰ دلار قیمت دارد اما از ۲۰۵۰ دلار پایین تر نیامده است. برای شروع یک رالی جدید، خریداران باید قیمت را به بالای سطح ۲۱۲۰ دلار برسانند.

در پایین حمایت های ۲۰۸۰ و ۲۰۵۰ محدوده های حمایتی مهمی هستند. افت بیشتر از این سطوح می تواند قیمت را به ۲۰۰۰ دلار برساند.

آلت کوین های برتر

بایننس کوین یک قله تاریخی جدید ثبت کرده و سطح ۴۰۰ دلار را هم شکسته است. این ارز دیجیتال اکنون بالاتر از ۴۰۰ دلار در حال تقویت می باشد. به نظر می رسد کار خریداران هنور تمام نشده باشد.ایستگاه بعدی برای آنها سطوح ۴۲۲ و ۴۲۵ دلار است.

کاردانو بالاخره توانست بالاتر از مقاومت ۱.۲۲ دلار قدرت را به دست بگیرد. این ارز سطح ۱.۲۵ را هم شکسته و اکنون در ۱.۲۵۶ دلار معامله می شود. احتمال ادامه افزایش قیمت تا ۱.۳ و ۱.۳۲۵ دلار وجود دارد. در پایین هم مقاومت قبلی ۱.۲۰ اکنون به یک حمایت مهم تبدیل شده است.

لایت کوین رالی خود تا بالای مقاومت ۲۳۲ را ادامه داده است. این ارز اکنون در محدوده ۲۳۵ دلار مشغول تقویت است و برای حمله به سطوح مقاومتی ۲۴۵ و ۲۵۰ دلار آماده می شود. در صورت عدم موفقیت، امکان اصلاح تا ۲۲۵ دلار وجود دارد.

قیمت ریپل به افزایش خود ادامه داده و موانع ۰.۸ و ۱ دلار را از پیش رو برداشته است. این آلت کوین اکنون بالاتر از ۱ دلار معامله می شود. در کوتاه مدت احتمال افت وجود دارد اما خریداران در نزدیک سطح ۱ دلار فعال خواهند بود.

سایر آلت کوین ها

بسیاری از آلت کوین ها بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده اند. برخی از آن ها عبارت اند از: QTUM, HNT, BTG, KCS, OMG, XEM, VET, EGLD, ETC, DOGE, SOL, NEAR, NEO و LINK. از بین این آلت کوین ها QTUM  رالی بیش از ۴۰ درصدی داشته و اکنون در حال نزدیک شدن به سطح ۲۰ دلار می باشد.

به طور کلی قیمت بیت کوین در یک رنج باریک بالاتر از حمایت ۵۷۰۰۰ گیر کرده است. رفتار قیمت همچنان مثبت است و این گویای حرکت صعودی جدیدی برای شکستن مقاومت ۵۸۵۰۰ دلار می باشد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

‫2 نظر

 • حسین گفت:

  سلام
  ورود به بازار کریپتو در این نقطه رو مناسب میدونید یا اصلاح عمیقی در پیش داریم ؟

  • سلام
   سوالتون کلیه، بستگی به استراتژی شما داره.
   باید کم کم با مفاهیم مختلف آشنا بشید و اصول مدیریت سرمایه رو یاد بگیرید.
   با این تفاسیر ورود و سرمایه گذاریتون کمترین ریسک رو خواهد داشت و سود مناسبی کسب میکنید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *