استخراج اتریوم با گوشی | چگونه با موبایل اتریوم استخراج کنیم؟

۰۵ بهمن ۱۴۰۱
استخراج اتریوم با گوشی | چگونه با موبایل اتریوم استخراج کنیم؟

اتریوم مانند بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین یک ارزدیجیتال غیرمتمرکز است. به این معنا که از رمزنگاری برای ایمن نگه داشتن دارایی های کاربران استفاده می کند، انتقال واحدها را از یک فرد به فرد دیگر تسهیل می کند و تولید واحدهای ارزی جدید را کنترل می نماید. این ارزدیجیتال یک ارز همتا به همتا است یعنی زمانی که شخصی با استفاده از آن معامله می کند، جزئیات تراکنش ها برای کاربران در شبکه پخش می شود و این امر تضمین می کند که واحدهای ارزی به صورت دو برابر خرج نمی شوند. ما امروز قصد داریم در مورد استخراج اتریوم با گوشی اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

یک مرحله مهم بین زمانی که یک شخص هزینه یک محصول را با استفاده از اتریوم پرداخت می کند و فروشنده، اعلانی در مورد پرداخت دریافت می نماید وجود دارد. این همان زمانی است که فرایند استخراج اتفاق می افتد. برای هر تراکنش در شبکه بلاک چین، استخراج کنندگان از دستگاه های GPU، تلفن های هوشمند، ASIC و سایر دستگاه ها برای ایجاد هش استفاده می کنند که بلوک انتقال جدید را به نسل قبلی متصل می کند. این پازل بر اساس الگوریتم SHA-256 ساخته شده است.

هنگامی  که انتقال واحد از خریدار به فروشنده تأیید شود، ماینرها مقدار کمی اتریوم دریافت خواهند کرد. به دست آوردن ارزدیجیتال از طریق استخراج آسان نیست زیرا قدرت پردازشی لازم برای اثبات کار با گذشت زمان افزایش می یابد اما در درازمدت می تواند سود خوبی داشته باشد.

در واقع شما زمانی که قصد خرید اتریوم از صرافی دارید، معمولا حاصل کار ماینر ها رامیخرید!

اتریوم چیست و چگونه می توان آن را استخراج کرد؟

اتریوم در سال ۲۰۱۳ توسط ویتالیک بوترین معرفی شد. الگوریتمی که به کمک آن می توان اتریوم را استخراج کرد ETHASH نام دارد. در واقع هر دستگاهی که قدرت اجرای این الگوریتم را داشته باشد می تواند اتریوم را استخراج کند. دو راه کلی برای استخراج این ارزدیجیتال وجود دارد. راه اول استفاده از دستگاه های استخراج و راه دوم استفاده از استخرهای استخراج است. هزینه استخراج از طریق ریگ های ماینینگ بسیار کمتر از دستگاه های عظیم و پرقدرت ماینینگ است. در این میان می توان از گوشی موبایل نیز استفاده کرد. هرچند شاید نتایج جالب و رضایت بخشی نداشته باشد.

مزایا و معایب استخراج اتریوم با گوشی موبایل

مزایا

 • هزینه پایین
 •  استخراج آسان
 • وجود نرم افزارهای مختلف

معایب

 • پایین آمدن سرعت عملکرد گوشی
 • خرابی گوشی

نرم افزارهای استخراج اتریوم کدامند؟

همان طور که اشاره شد نرم افزارهای مختلفی برای استخراج اتریوم از طریق گوشی موبایل وجود دارد که عبارتند از:

 • MinerGate
 • Mobile Miner
 • Pocket Miner
 • NeoNeonMiner
 • Crypto Miner
 • Clymore
 • WinETH

برخی از این نرم افزارها کیف پول داخلی نیز دارند و برای استفاده از آنها نیازی به نصب کیف پول ندارید.

آیا استخراج اتریوم با گوشی امکان پذیر است؟

بله استخراج اتریوم با گوشی امکان پذیر است حتی اگر دلایل زیادی برای دوری از آن وجود داشته باشد. استفاده از تلفن همراه برای استخراج یک ارزدیجیتال، مشابه استخراج سنتی نیست. در واقع استخراج با یک گوشی هوشمند با توجه به وضعیت فعلی آن، سود خوبی برای شما نخواهد داشت که ارزش تلاش و زمانی را که برای آن صرف می کنید، داشته باشد اما امکان پذیر است.

دلیل این امر این نیست که این تلفن های هوشمند به اندازه کافی قدرتمند یا قوی نیستند که بتوانید از آنها برای استخراج ارزدیجیتال استفاده کنید بلکه این است که سایر ماینرها از ابزارهای بسیار قوی تری استفاده می کنند که تقریباً استفاده از تلفن های هوشمند را بی فایده می کند. افرادی که از رایانه های شخصی قوی تری استفاده می کنند، سودهای بسیار بیشتری از طریق ماینینگ دریافت می کنند.

استخراج ارزدیجیتال به معنای اعتبارسنجی تراکنش های بلاک چین با حل مسائل پیچیده ریاضی است. برای انجام این کار، ماینرها از قدرت GPU یا پردازنده کامپیوتر استفاده می کنند که مقدار زیادی انرژی مصرف می کند.

استخراج ارزدیجیتال یک فعالیت صنعتی بسیار بزرگ است. ماینرها پول خود را در دستگاه های استخراج ASIC سرمایه گذاری می کنند تا حاشیه سود خود را افزایش دهند. این امر همچنین باعث تولد استخر استخراج شده است. هدف این نوآوری گردآوری قدرت محاسباتی بیشتر برای بهبود شانس استخراج کنندگان در حل مسئله الگوریتم و دریافت پاداش است.

این همان روشی است که ماینینگ موبایلی نیز بر اساس آن کار می کند، اما در مقیاس بسیار کوچک تر. می توانید با تلفن هوشمند به استخر ماینینگ بپیوندید. با این حال، در مقایسه با سایر ماینرها، مقدار ناچیزی از قدرت را با شبکه به اشتراک خواهید گذاشت. بنابراین، هنگامی که پاداش ها در شبکه توزیع می شود، درصد دریافتی شما با توجه به قدرت محاسباتی که دارید بسیار ناچیز خواهد بود.

چگونه از طریق استخراج اتریوم با گوشی درآمد کسب کنیم؟

دو راه برای این استخراج اتریوم با گوشی وجود دارد. راه اول استخراج انفرادی و راه دوم شرکت در استخرهای استخراج است. در ادامه به توضیح بیشتری در مورد هر یک می پردازیم.

۱. استخراج اتریوم با گوشی به صورت انفرادی

کسب درآمد از طریق استخراج ارزدیجیتال در تلفن هوشمند اندرویدی سخت است اما غیرممکن نیست. اگرچه محدودیتی برای حداکثر عرضه اتر وجود ندارد، سختی شبکه باعث می شود ماه ها طول بکشد تا بخشی از یک اتریوم توسط اکثر تلفن های هوشمند تولید و استخراج شود و این امر موجب افت بازدهی این روش استخراج شده است.

این در حالی است که با سطح فعلی سختی شبکه، استخراج هر واحد اتر با دستگاهی تخصصی مانند NVIDIA GTX 3090 با هش ریت ۵۰۰ مگاهش بر ثانیه حدود ۷.۵ روز طول می کشد.

۲. استخراج اتریوم با گوشی با شرکت در استخرهای استخراج

استخرهای استخراج گروه هایی از ماینرهای میزبان سرور هستند که منابع محاسباتی خود را با هم به اشتراک می گذارند. هنگامی  که یکی از اعضای استخرها در رمزگشایی مسائل موفق باشد، آنگاه همه اعضا سهم خود را متناسب با مقداری که در پردازش مشارکت داشته اند، دریافت می کنند.

لازمه استفاده از برخی از برنامه های اندرویدی که برای استخراج اتریوم با گوشی طراحی شده اند، پیوستن به یک استخر ارزدیجیتال است. لیست معتبری از بهترین ها وجود ندارد اما می توانید به چند مورد معتبر مانند AntPool و Slush Pool ملحق شوید که هزینه های کمی  دارند و روند ثبت نام آن ها آسان تر است.

هنگام انتخاب یک استخر، مهم است که اندازه آن را در نظر بگیرید. این امر تعیین می کند که پرداخت های خود را چقدر سریع دریافت خواهید کرد. معمولاً هر چه استخر بزرگتر باشد، پرداخت ها راحت تر است. کارمزد نکته دیگری است که باید در نظر گرفته شود و بین ۰-۳ درصد از مبلغ و بسته به روش دریافت پاداش متغیر است. این هزینه می تواند به صورت PPS یا مبتنی بر امتیاز باشد. نوع PPS یا پرداخت به ازای هر سهم، زمانی که بلوک رمزنگاری توسط کاربر ارسال می شود، مقدار ثابتی را نشان می دهد. اما در روش محاسبه بر اساس امتیاز، با توجه به نسبت سهام که با توجه به زمان ارسال سهم محاسبه می شود، پرداخت انجام خواهد شد.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

اگر قصد انجام استخراج با موبایل خود را دارید باید یک نرم افزار استخراج مانند ماینرگیت را نصب کنید.

۱. برنامه MinerGate را نصب کنید.

برای استخراج ارزدیجیتال با اپلیکیشن MinerGate، به یک دستگاه سازگار با آن نیاز دارید. خوشبختانه خواسته های MinerGate زیاد نیستند. شما به یک گوشی هوشمند با حداقل اندروید ۴.۱ (Jelly Bean) نیاز خواهید داشت. همچنین حدود ۳۰ مگابایت فضای خالی در دستگاه شما برای نصب برنامه کفایت می کند.

به یاد داشته باشید که هرکسی که به تلفن هوشمند اندرویدی شما دسترسی فیزیکی داشته باشد می تواند تنظیمات استخراج شما را تغییر دهد و یا ارزدیجیتال شما را بدزدد. البته شما می توانید با رمزگذاری دستگاه اندرویدی خود، احتمال این اتفاق را کاهش دهید.

برای ادامه استخراج اتریوم با گوشی، فروشگاه Google Play را باز کنید و “MinerGate” را جستجو کنید. این اقدام شما را به صفحه نصب اپلیکیشن موبایل می برد. روی “install” کلیک کنید. پس از اتمام نصب، “Open” را برای راه اندازی برنامه انتخاب کنید.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TBGame.MinerGate&hl=en&gl=US

۲. یک حساب کاربری در MinerGate ایجاد کنید.

هنگامی  که برنامه برای اولین بار راه اندازی شد، گزینه های شروع استخراج یا ورود به سیستم را مشاهده خواهید کرد. اگر از قبل یک حساب کاربری MinerGate ندارید، روی “sign up” کلیک کنید. ماینرگیت درخواست دسترسی به مخاطبین شما را خواهد داد. در قسمت “email” یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. یک کلمه عبور قوی در قسمت “password” وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که این جزئیات را ایمن نگه می دارید زیرا می توان از آنها برای تغییر تنظیمات استخراج استفاده کرد. برای ادامه روی «sign up & start mining» کلیک کنید.

اکنون برنامه ماینرگیت از شما می خواهد که یک رمز عبور چهاررقمی  ایجاد کنید. برای تأیید برداشت و انتقال به این رمز عبور نیاز دارید. یک شماره pin وارد کنید و سپس برای تأیید آن را تکرار کنید.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

۳. فرایند استخراج اتریوم با گوشی را شروع کنید.

MinerGate اکنون شما را به صفحه اصلی می برد. از اینجا می توانید فوراً در گوشی هوشمند خود استخراج را شروع کنید. مبلغی که از انجام این کار به دست می آورید بسته به قدرت پردازش دستگاه اندرویدی و هزینه برق در کشور شما متفاوت است. استخراج برخی از رمزارزها آسان تر از سایرین است. مثلاً مونرو را می توان با استفاده از یک CPU ساده استخراج کرد. اما استخراج بیت کوین برای سودآوری به تجهیزات تخصصی نیاز دارد.

از منوی کشویی در صفحه اصلی برای انتخاب ارزدیجیتال موردنظر خود که در اینجا اتریوم است استفاده کنید. قدرت هش دستگاه شما ظاهر می شود (به عنوان مثال ۳۲.۴۸ H/s). می توانید با استفاده از دکمه های «کم، متوسط، زیاد» در پایین صفحه، مقدار منابع CPU را برای تخصیص به استخراج اتریوم با گوشی انتخاب کنید.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

۴. سودآوری استخراج اتریوم با گوشی را بررسی کنید.

برنامه ماینرگیت شامل یک ماشین حساب مفید است که به شما کمک می کند تا بفهمید چقدر می توانید از استخراج در تلفن هوشمند اندرویدی خود کسب درآمد کنید. با اینکه این ماشین حساب هزینه برق را در نظر نمی گیرد، اما باز هم می تواند به شما ایده ای تقریبی از میزان درآمدتان بدهد.

برای شروع، منوی سمت چپ بالا و سپس «Calculator» را انتخاب کنید. “Hash Power” گوشی هوشمند خود را انتخاب کنید. سپس با استفاده از دکمه کشویی سمت راست، ارزدیجیتالی را که قصد استخراج آن را دارید، انتخاب نمایید. ماشین حساب سود روزانه، هفتگی و ماهانه را برای شما پیش بینی می کند.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

۵. استخرهای استخراج را بررسی کنید.

در حالی که از نظر تئوری می توانید ارزهای دیجیتال را به تنهایی استخراج کنید، اما احتمال کشف جواب برای محاسبات پیچیده موردنیاز در استخراج بسیار کم است. در عوض، اکثر ماینرها قدرت هش خود را در استخرهای استخراج مختلف با هم ترکیب می کنند.

استفاده از برنامه MinerGate به این معنی است که از استخر آن برای استخراج اتریوم با گوشی استفاده خواهید کرد. برای مشاهده آمار استخر برای ارزدیجیتال انتخابی خود، دکمه سمت راست بالای صفحه برنامه را انتخاب کنید، سپس ارز موردنظر را انتخاب نمایید.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

۶. استفاده از قابلیت چت اپلیکیشن MinerGate

اپلیکیشن ماینرگیت دارای قابلیت چت بسیار مفیدی است که به شما امکان می دهد با کاربران باتجربه تری در تماس باشید. اگر به کمک نیاز دارید که کدام ارزدیجیتال را استخراج کنید و یا اینکه آیا اصلاً می توانید این کار را به طور سودآور در تلفن هوشمند اندرویدی خود انجام دهید، چت با دیگران می تواند بسیار مفید باشد.

برای شروع گفتگو، منوی سمت چپ بالای صفحه برنامه MinerGate را باز کنید و «Chat» را انتخاب کنید. برای پیوستن به مکالمه، کافی است در کادر متنی در پایین صفحه متن موردنظر خود را تایپ کنید. اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، می توانید با استفاده از گزینه های بالای صفحه، زبان را تغییر دهید.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

۷. با دعوت دوستان، ارزدیجیتال رایگان به دست آورید.

اگر تلفن هوشمند اندرویدی شما به اندازه کافی قدرت هش ندارد تا شما را میلیونر کند، در نظر داشته باشید که می توانید با دعوت از دوستان خود برای ثبت نام در برنامه MinerGate کسب درآمد کنید. این به شما امکان می دهد درصدی از ارزهای دیجیتالی را که آنها استخراج می کنند دریافت نمایید.

برای انجام این کار، به منوی بالا سمت چپ بروید و «Free Coins» را انتخاب کنید. برنامه ماینرگیت یک لینک ارجاع برای شما ایجاد می کند. برای چسباندن آن در یک سند متنی یا ایمیل، کپی را انتخاب کنید یا دکمه اشتراک گذاری را برای ارسال از طریق چت شبکه های اجتماعی انتخاب نمایید.

درصد سودی که دریافت خواهید کرد بر اساس تعداد افرادی که از طریق لینک ارجاع شخصی شما ثبت نام می کنند به سه سطح تقسیم خواهد شد.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

۸. استخراج ابری با گوشی تلفن همراه

یکی از راه های استخراج اتریوم با گوشی استخراج ابری است. استخراج ابری شامل استفاده از سخت افزار قدرتمند برای استخراج ارزهای دیجیتال است. تعدادی از شرکت های ماینینگ ابری وجود دارند که هش پاور اجاره می دهند تا بتوانید بدون خرید تجهیزات گران قیمت استخراج کنید. اپلیکیشن MinerGate به شما اجازه می دهد تا استخراج ابری را از طریق مرکز داده خود شروع کنید. البته در حال حاضر فقط بیت کوین و مونرو پشتیبانی می شوند.

برای شروع، BTC یا XMR را از منوی کشویی در صفحه اصلی انتخاب کنید و سپس «Buy cloud mining» را انتخاب کنید. از نوار لغزنده برای انتخاب میزان هش پاور موردنظر برای خرید استفاده کنید. سپس « Buy using XMR» را انتخاب کنید.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

۹. تبدیل ارزهای دیجیتال استخراج شده به پول نقد

اگر آماده هستید ارزهای دیجیتال خود را به پول نقد تبدیل کنید، به منوی سمت چپ بالای برنامه بروید. “Dashboard” را انتخاب کنید. از اینجا می توانید موجودی دقیق خود را برای همه ارزهای دیجیتال استخراج شده مشاهده نمایید.

برای برداشت وجه به یک کیف پول کاغذی یا نرم افزاری نیاز دارید. اگر چندین ارز مختلف استخراج کرده اید، می توانید از سرویس Changelly MinerGate برای تبدیل ارزهای مبهم تر به ارزهای رایج مانند BTC استفاده کنید.

مراحل استخراج اتریوم با گوشی

هنگامی  که آماده شدید، روی برگه “Withdraw” به معنای برداشت کلیک کنید و ارز خود را از منوی کشویی انتخاب نمایید. مبلغ موردنظر برای برداشت را وارد کنید. توجه داشته باشید که برای پردازش برداشت، باید به میزان حداقل موجودی رسیده باشید. اگر به این مقدار نرسیده اید، استخراج اتریوم با گوشی را ادامه دهید.

جمع بندی

استخراج رمزارز از طریق موبایل نسبتاً ساده است. فقط باید یک گوشی هوشمند و همچنین اپلیکیشن ماینینگ تهیه کنید. می توانید در حالی که برنامه در پس  زمینه کار می کند از تلفن خود استفاده کنید و پاداش خود را دریافت  کنید.

جنبه منفی استخراج ارزدیجیتال از طریق موبایل این است که این برنامه های ماینینگ بر عملکرد کلی تلفن شما تأثیر می گذارد و ممکن است دستگاه را از بین ببرد. بنابراین، ممکن است مجبور شوید درآمدی که در درازمدت از استخراج کسب می کنید را صرف خرید دستگاه موبایل جدیدی بکنید.

MinerGate یکی از برنامه های اندرویدی است که قابلیت استخراج دارد. این برنامه در حال حاضر محبوب ترین برنامه برای استخراج مونرو است اما برای استخراج اتریوم با گوشی هم استفاده می شود. این برنامه دارای تعدادی ویژگی جالب از جمله پشتیبانی از کلیدهای عمومی است که به شما امکان می دهد با استفاده از یک حساب Coinhive در چندین دستگاه ماین کنید.

منابع:

https://computingforgeeks.com/how-to-mine-ethereum-using-your-phone/

https://www.planetcompliance.com/how-to-use-your-smart-phone-to-mine-crypto-currency/

https://www.techradar.com/how-to/how-to-mine-cryptocurrencies-on-your-android-smartphone

نظرتان را درباره‌ی مقاله «استخراج اتریوم با گوشی | چگونه با موبایل اتریوم استخراج کنیم؟» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

‫6 نظر

 • مزخرفه تهش نتورک مارکتینگه یعنی دورویی دروغ شستوشوی مغزی با رویا های پوک و بازی کردن با احساسات مردم و هدف هاشون برین عین آدم یجا کار کنین که برای سودت نخوای مخ مردما بزنی و هوا بهش بفروشی خیل چیپ و دور از انسانیته
  هیچ کس با این کار پولدار نشده

 • درکدام صرافی درست معامله میشود

 • با سلام

  ممنون از سایت و مطالب خوبتون

  دوستان ما روی پروژه های کسب درآمد رایگان کار میکنیم

  اگر به ارز دیجیتال و پروژه های کسب درآمد علاقه دارید میتونید

  به آیدی ****@ در تلگرام پیام بدین !

  هیچ هزینه ای نداره رایگان آموزشتون میدیم تا به درآمد برسید !

 • سلام اگه بخوام تو خونه راه اندازی کنیم کسی هست راه بندازه جمعا چقدر هزینه میبره برا یک دستگاه ماینر

 • ادمین جان لطفاً قبل از نشر هر مطلب یا تبلیغ هر پروژه‌ای حتما قبلش تحقیقی کن در موردش، سایت و اپلیکیشن miner gate بررسی کن بعد بیا این پستو حذف کن

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *